V neděli od 15:00 v Edenu proti Boleslavi

Slávisty po postupu v Evropské konferenční lize čeká návrat do ligy, kde se v Edenu utkají s Mladou Boleslaví.

Slávisté přivezli z Berlína cenný postup a už vyhlíží neděli, kdy do Vršovic přijede Mladá Boleslav. Sešívaní proti sedmému tabulky první zápas vyhráli 2:0.

„Teď sice prohráli doma s Pardubicemi 2:3, ale jejich výkony ukazují, že je to velice silné mužstvo. Mají široký a silný kádr se skvělými individualitami. V zápasech, kde se jim výsledkově dařilo, hráli skvěle a dominantně. Do ofenzivy mají hodně nebezpečných hráčů, Ewerton je jeden z nejlepších křídelníků ligy, Škoďák umí hrát těžké zápasy. Někdy dostali zbytečné góly, což je připravilo o body, ale postupem času je to silnější tým,“ nečeká nic jednoduchého trenér Jindřich Trpišovský.

„Cílem bude určitě potvrdit dobrý výkon z Berlína a zvítězit, protože hrajeme doma a v lize chceme získávat jen tři body. Nechceme ztrácet,“ má jasno záložník Daniel Samek.

Slávisté půjdou do utkání posilnění postupovou remízou s Unionem Berlín. V pondělí se rozhodne, na koho narazí v play off o osmifinále Evropské konferenční ligy.

„Může to pomoct všem hráčům, kteří musí odtáhnout ten zbytek sezony. Potvrdili si, že i na cizí půdě s takhle dobrým týmem jsou schopni třeba být i klíčovými postavami toho týmu. Víme, jak to do konce podzimu máme našlapané, v neděli hrajeme brzy od tří hodin, ve středu to stejné a pak hrajeme těžký zápas v Ostravě. Jde to rychle po sobě, momentálně je to na pár klucích. Je důležité, že zvládli takovou prověrku, do závěru roku jsme to potřebovali,“ těší Jindřicha Trpišovského.

„Určitě nám to hodně pomohlo. Hráli jsme velice dobře, velice disciplinovaně a takticky. Pro naše sebevědomí je to určitě dobře, do konce roku zbývají tři těžká utkání. Potvrdili jsme si, že ještě nějaké síly máme a myslíme na nejvyšší cíle,“ vysvětluje Dan Samek.

V kádru Mladé Boleslavi figurují dva bývalí kapitáni Slavie Milan Škoda a Marek Suchý.

„Jsou to sympaťáci a dobří kluci. S Márou Suchým jsme nespolupracovali, ale známe se. Škoďák teď nedávno překonal stovku ligových gólů. Moc dobře víme o jeho schopnostech. Poprvé se vrací do Edenu, je to i pro něj speciální zápas. Určitě bude motivovat celý tým,“ zná svého bývalého svěřence Jindřich Trpišovský.

„Těším se, protože jsem k těm klukům vzhlížel. Ke Škoďákovi mám trošku blíž, protože to je dva roky, co odešel. Toho si pamatuji, když jsem na něj koukal na hřišti. Je skvělé, jestli proti nim nastoupím,“ těší Daniela Samka.

Bitvu na Olympijském stadionu v Berlíně odnesl brankář Aleš Mandous lehčím zraněním.

„Je to problém s vazy v kotníku. Uvidíme, co to udělá do neděle. Ondra Kolář má bohužel těžkou virózu a stoprocentně nebude. Mandy tak sice nevypadá, ale je to velký bojovník. Nepřipouštím si nic jiného, než že bude chytat,“ uzavírá trenér Trpišovský.

Zápas proti Mladé Boleslavi začíná v neděli už v 15:00. Odvysílá ho O2 TV Sport. Kvůli aktuálním opatřením může na stadion jen tisíc fanoušků. Všechny informace k zápasu najdete na našich klubových kanálech.

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články