V neděli od 16:00 doma proti Mladé Boleslavi

Fortuna Liga se vrací! Už v neděli od 16:00 přivítají svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského doma Mladou Boleslav.

Poslední ligové kolo odehráli sešívaní před více než měsícem v Ostravě, od té doby ligy stála kvůli pandemii. Slávisté během ligové pauzy soustředili svoje síly na Evropskou ligu, ve které vybojovali ze tří utkání šest bodů.

„Obrovsky se těšíme až se liga opět rozeběhne, protože pauza byla neskutečně dlouhá, my jsme měli štěstí, že jsme mohli hrát Evropskou ligu. Tu kdybychom nehráli, tak máme okousané nehty snad i na nohách, protože ta doba byla strašně dlouhá. Těšíme se, až se to rozběhne," komentuje měsíční pozastavení ligové soutěže asistent trenéra Jaroslav Köstl.

„Už se těšíme, zhruba po měsíci zase začne liga, takže se těšíme na tyhle zápasy a chceme si to užít," dodává obránce Ladislav Takács.

Mladá Boleslav do sezony nevstoupila dobře, z šesti zápasů získala pouhých pět bodů a krčí se na 15. příčce ligové tabulky. Poslední zápas odehrála Boleslav na den přesně měsíc před nedělním utkáním, když v MOL Cupu porazila na penalty Chrudim. 

Sešívaní se v ligové tabulce nacházejí na 2. pozici, v lize ještě neprohráli a připsali si šestnáct bodů z šesti ligových zápasů. Mladou Boleslav porazili v posledních devíti vzájemných střetnutích.

„Utkáme se s Mladou Boleslaví, to je asi jediné, co teď víme. Ten tým je dobře vedený, mají výborné fotbalisty. Řekl bych, že se nám proti nim docela daří, doufáme, že na to navážeme," říká Jaroslav Köstl.

„Boleslav má určitě kvality na to, aby byli v lize výš. Začátek sezony se jim moc nepovedl, ale to nic neznamená. Myslím si, že tam mají skvělé hráče, takže nás nečeká nic jednoduchého," dodává Ladislav Takács.
Preview před Mladou Boleslaví je už k dispozici i jako podcast na Spotify, Google Podcasts, na Apple Podcasts a také níže v článku.

Fotogalerie

Aktuálně

Hvězdy Haify: Kapitán Amerika i světoběžník ze Surinamu

dnes
Slávisty ve čtvrtek čeká třetí kolo Evropské konferenční ligy na půdě izraelského Maccabi Haifa. Na koho si sešívaní musí dát největší pozor?

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

včera
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

včera
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Další články