V neděli od 17:00 v Liberci

Poslední venkovní utkání letošní sezony odehrají sešívaní v neděli od 17:00 na hřišti Liberce. V preview zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a záložník Patrik Hellebrand.

Sešívané čeká v neděli od 17:00 na hřišti Liberce v rámci 4. kola skupiny o titul FORTUNA:LIGY předposlední utkání sezony. A ačkoliv už mají sešívaní matematickou jistotu titulu, Liberec má stále o co hrát, a tak se očekává náročné utkání jako je tomu vždy na severu Čech zvykem.

Těžký duel očekává U Nisy i asistent trenéra Jaroslav Köstl. „Atmosféra v týmu už je znatelně uvolněnější. Věci v tréninku směřujeme už jen k posledním dvěma utkáním. I přes to, v jaké jsme pozici, víme, o co hrajeme a pro koho hrajeme. To je pro nás zásadní. Zápas rozhodně nebude jednoduchý, šanci ale asi dostanou hráči, kteří toho v sezoně tolik neodehráli. Stejně jako proti Jablonci ale nechceme složení týmu úplně rozbít. Do Liberce se vždy těšíme, protože to není jednoduché prostředí. Vždy je to zápas vyhrocený, plný emocí, což možná trochu nyní odpadne, i když má Liberec stále o co hrát,“ vyhlíží utkání Jaroslav Köstl, který v Liberci asistoval Jindřichu Trpišovskému od léta 2015 do zimy 2017.

To, že by sešívaní jakkoliv v závěru sezony polevovali vylučuje záložník Patrik Hellebrand, který rovněž na severu Čech očekává vypjatý duel „Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Je to ligový zápas, navíc hraný venku. Stoprocentně se na Liberec připravíme a budeme chtít v utkání jednoznačně zvítězit.“

Liberec má za sebou neúspěšné finále v MOL Cupu. Možnosti podívat se na našeho nedělního soupeře využili jak trenéři, tak i někteří hráči. „Na zápase jsme se byli podívat kompletní trenérský tým s několika hráči. Chtěli jsme vidět finále jako takové, tak oba týmy, protože právě s Libercem a Spartou nás ještě čekají vzájemná utkání. Jestli může Liberec finále poznamenat? Možná ano. Neodehráli špatný zápas, k vítězství měli blíž ve většině utkání než Sparta. Určitě jsou zklamaní. Mají ale před sebou dvě klíčová kola, ve kterých můžou zabojovat o Evropu a určitě na nás budou připraveni,“ uvědomuje si Jaroslav Köstl.

Patrik Hellebrand očekává, že se náročný program Liberce z tohoto týdne může promítnout do kondice našeho soupeře, v přípravě na zápas s tím ale nekalkuluje. „Liberec hrál ve středu, teď bude hrát s námi v sobotu. Určitě to bude znát, my to ale nesmíme brát v potaz. Musíme se dávat na sebe. Do Liberce pojedeme jednoznačně s tím, že tam chceme vyhrát.“

„Víme, že se do Liberce chystají naši fanoušci, i když se asi všichni nedostanou na stadion. Bude nás sledovat celá republika. Budeme hrát naplno s tím, že chceme uspět, a to za tři body,“ uzavřel Jaroslav Köstl.

Preview před Libercem je už k dispozici i jako podcast na Spotify, Google Podcasts, na Apple Podcasts a také níže v článku.

Fotogalerie

Aktuálně

To, že budu hrát v základu, jsem vůbec nečekal

včera
Svůj první start v základní jedenácte si proti Brnu připsal Matěj Jurásek, který debutoval už v minulém kole proti Opavě.

Vítězství nás stál statický a pomalý první poločas

včera
Sešívaní podruhé v sezoně ztratili body, s brněnskou Zbrojovkou pouze remizovali 1:1. „V závěru zápasu jsme nedali tři vyložené šance. Za to přišel trest v podobě vyrovnání,“ říká Jindřich Trpišovský.

Slavia neudržela vedení a remizuje s Brnem 1:1

včera
Sešívaní šli proti Brnu do vedení zásluhou Abdallaha Simy, Brno ale v samotném závěru dokázalo srovnat na konečných 1:1. Slavia si tak připisuje druhou bodovou ztrátu v ligovém ročníku.

Další články