V neděli od 19:00 venku proti Karviné

Sešívané čeká v neděli další ligový duel. Na hřišti Karviné budou v neděli od 19:00 útočit na pátou výhru v sezoně.

Soupeř z pěti utkání vydoloval dvě remízy a v tabulce mu patří patnáctá příčka. Na domácím hřišti už ale dokázal favority potrápit.

„Je to tým, který vede velmi dobrý trenér, v kádru mají spoustu cizinců. Fyzicky a výškově jsou jeden z nejlépe vybavených týmů v lize. Naposledy jsme s nimi remizovali, musíme k tomu po čtvrtku přistoupit se vší vážností. Je to vždycky nepříjemný, bojovný a agresivní soupeř. Nahoře je gólový a silový Papadopulos. Na krajích mají rychlé hráče, na bodový zisk, který mají, se moc nedá koukat, protože to neodpovídá předvedeným výkonům. Viděl jsem dva zápasy, které odehráli velice dobře, ale nezískali body. V Karviné to bývají bouřlivé zápasy, nejsou to jednoduchá utkání,“ nečeká nic lehkého trenér Jindřich Trpišovský.

„Sílu vidím v tom, že se jim start sezony moc nepodařil a budou se chtít ukázat. Vím, jak to tam chodí, jak se dokážou na soupeře jako Slavia vyhecovat. Budou od začátku jezdit na krev, nečeká nás nic jednoduchého, musíme se připravit stejně jako na každý zápas, budeme chtít vycházet ze zápasu s Baníkem. Jedeme tam určitě pro tři body,“ věří záložník Ondřej Lingr.

Slávisté v pátek přiletěli z Varšavy a hned v sobotu je čeká další náročné cestování. Eden a městský stadion v Karviné dělí 400 kilometrů.

„Po příletu jsme měli trénink rozdělený na dvě skupiny podle vytíženosti. Ještě stihneme trénink a video přípravu, v sobotu jedeme do Karviné, kde druhý den v sedm večer hrajeme. Nějaký čas na přípravu je, přibudou k nám i někteří hráči, kteří nebyli na evropské soupisce,“ říká trenér sešívaných.

„Na regeneraci moc času není. Měli jsme krátký trénink. V sobotu se pak jede. Po tréninku bude regenerace, kde strávíme zhruba dvě hodiny. Dáme si kryo a jedeme dál. Není čas, ale musíme to zvládnout,“ vysvětluje Ondřej Lingr.

Proti Legii si první minuty v sešívaném dresu připsal Michael Krmenčík a Jindřich Trpišovský může na nedělní duel využít i hráče, kteří se nevešli na soupisku pro play off Evropské ligy.

„Michael dohání tréninkové manko, má za sebou tři tréninky s týmem. Chceme mu postupně zvyšovat minutáž tak, aby přes repre pauzu mohl pořádně trénovat. Plán je ho zapojit do nedělního zápasu a přes reprezentační pauzu ho dotrénovat, aby zvládal zápasovou zátěž,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Zápas v Karviné začíná v neděli v 19:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další zajímavé informace samozřejmě naleznete i na našich klubových kanálech. 

Aktuálně

B-tým: Sešívaní neudrželi vedení a v Písku těsně prohráli

včera
Mladí slávisté podlehli v předposledním zápase podzimní části sezony domácímu Písku těsně 1:2. Jedinou branku sešívaných vstřelil Adam Toula, vyrovnávací branku soupeře měl na svědomí bývalý slávista Štěpán Koreš.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

včera
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Další články