V neděli souboj o Vršovice!

Po čtvrteční Evropské lize se do Edenu vrací zase ta domácí. Slávisté si v ní v rámci 9. kola zahrají vršovické derby!

Bohemians figurovali po prvních osmi kolech s jedenácti body na sedmém místě tabulky. Po výhře v Olomouci doma v posledním utkání podlehli Zlínu 0:1. Slávisty však proti běhavým klokanům nečeká vůbec snadný zápas.

„Bohemka je těžký soupeř. Jejich hra je založena na atletičnosti a skvělé fyzické vybavenosti. Mají hru založenou na skvělém presinku, dostupování, pohybu na hřišti a rychlém protiútoku. Nečeká nás nic snadného, musíme zmobilizovat síly a za osmačtyřicet hodin se na ně připravit,“ uvědomuje si trenér Jindřich Trpišovský.

Sešívaní mají sice na přípravu málo času, čtvrteční výhra s Bordeaux je ale pozitivně naladila. „Lépe se regeneruje, hlava je čistší. Hráči, kteří hráli, nemohou nic natrénovat, ale jde o to, je dostat zpět do provozní teploty. Ty, kteří nehráli a naopak do utkání zasáhnou, je pak potřeba nabudit a připravit na utkání. Pokud budou nějaké změny v sestavě, pak je zapracovat ohledně postavení na hřišti nebo standardních situací,“ doplňuje trenér červenobílých.

A do Edenu zve na tradiční derby vršovických rivalů všechny fanoušky. „Kluci se proti Bordeaux vydali ze svých sil, soupeře se naopak ladil na neděli. Chtěl bych proto fanoušky poprosit, aby nám v zápase pomohli, bude to snad ještě důležitější než ve čtvrtek,“ burcuje Jindřich Trpišovský.

„Fanoušci chodí v hojném počtu celou sezonu. Dělají nám radost a já doufám, že my děláme radost jim. Tak doufám, že přijde i v neděli skoro plný dům,“ doplňuje trenéra Michal Frydrych.

Také on už vyhlíží souboj s Bohemkou. „Těšíme se, je to další důležitý zápas. Bohemka bude hodně běhavé mužstvo, s čímž se musíme vyrovnat. Poslední dobou se nám v domácích zápasech daří, tak věřím, že i v neděli potvrdíme svou formu a vyhrajeme,“ věří obránce červenobílých.

Souboj Slavie s Bohemians sledujte v Edenu už tuto neděli od 18:00. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

včera
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

včera
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

včera
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články