V pátek ve 20:15 se Slavia představí na Slovácku

PRAHA – Pětadvacáté kolo ePojisteni.cz ligy čeká v pátek Slavii. Na hřišti Slovácka v Uherském Hradišti se sešívaní představí ve 20:15.
„Na Slovácku mají vynikající prostředí, pěkný stadion a tým ukázal svou sílu třeba v posledním zápase v Plzni. Nedávají tolik gólů a myslím, že to je sráží, mohli by být v tabulce mnohem výš,“ myslí si trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

„Nicméně kvalitu mají, hrají kombinační fotbal. V Plzni hráli velice sympaticky a chybělo tomu jen gólové zakončení. Věřím, že i my na ně budeme připraveni a s tou naší produktivitou uspějeme. Určitě nás ale nečeká jednoduché utkání,“ má jasno kouč.

Slávisté hrají po pondělním duelu hned v pátek, navíc v úterý je čeká semifinále domácího poháru. Na náročný program se ale nevymlouvají. „Zažíváme pohárový mikrocyklus, takže se s tím vyrovnáváme. Vždy to skládáme zápas od zápasu. Snažíme se protáčet všechny hráče, které máme v kádru. Věřím, že to zvládneme,“ pokračuje trenér.

S kým nemůže realizační tým kromě vykartovaného Baráka počítat? „Dlouhodobě mimo je Dušan Švento, Van Buren ještě není úplně fit, začal trénovat pomalu. Naopak Marko Alvir už je připraven a cestuje s námi,“ sdělil trenér pozitivní zprávu.

Utkání na Slovácku vyhlíží také Ruslan Mingazov. „Víme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale to není žádný zápas v české lize. Musíme hrát naši hru a v zápase být aktivnější. Věřím, že když k tomu přistoupíme zodpovědně, tak na Slovácku uspějeme,“ okomentoval páteční duel reprezentant Turkmenistánu.

Velkou motivací bude pro slávisty fakt, že v případě vítězství by se minimálně do neděle dostali do čela tabulky. „Na ostatní týmy nekoukáme, soustředíme se sami na sebe. Nejdříve musíme zvítězit a pak teprve koukat, jestli první zůstaneme. Takže hledíme jen na náš páteční duel a uděláme všechno pro výhru,“ dodal Mingazov.

„Těším se na podporu našich fanoušků, kteří s námi cestují po celé zemi. Je to neuvěřitelné, kolik jich bylo třeba v Karviné. Věřím, že nám vytvoří skvělu kulisu a nebudou litovat, že za námi vyrazili,“ zakončil Ruslan Mingazov.

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články