V pátek ve Slavia Museum křest knihy SEŠÍVANÉ SRDCE

V pátek 11. června se v prostorách Slavia Museum v Edenu uskuteční slavnostní křest knížky vzpomínek a historek Václava Petráka SEŠÍVANÉ SRDCE.

Akce za účasti řady slávistických legend začíná v 15 hodin.

Dlouholetý kustod Slavie a současný průvodce Slavia Museum Václav Petrák v knize vzpomíná nejen na své působení v kabině, ale i na léta, která strávil v ochozech stadionů jako věrný fanoušek. Historky ze slávistické kabiny, z mistrovských oslav, ze zákulisí vyhraných i prohraných zápasů nebo příběhy dlouholetého kamarádství s řadou hráčů přepsal na základě několikahodinových rozhovorů novinář Jan Palička.

Kniha je doplněna fotografiemi z klubového archivu a nechybějí ani unikátní snímky ze soukromého alba Václava Petráka.

Z vyprávění se například čtenáři dozvědí, komu říkal John Fitzgerald, proč Radek Černý v Doněcku chytal v dresu Šachtaru nebo kdo nad ránem dorazil na oslavu postupu do Ligy mistrů UEFA přes Ajax a další dosud nepublikované zajímavosti.

Knihu přijdou pokřtít bývalí hráči Slavie, o které se Václav Petrák jako kustod staral, ale také hráči, které jako fanoušek z ochozů obdivoval. Účast na akci přislíbili: Pavel Kuka, Jan Suchopárek, Ivo Ulich, Lukáš Došek, Luboš Kozel, Martin Hyský, Radim Nečas, David Kalivoda, František Zlámal, Dušan Herda, Peter Herda, Robert Segmüller, Ivo Lubas, Ivo Knoflíček nebo Jan Mareš.

Slavnostní křest se bude konat v prvním patře muzea a je doprovodnou akcí v rámci prohlídky Slavia Museum a Stadium Tour. Na slavnostní křest tedy stačí běžná vstupenka do Slavia Museum a Stadium Tour podle platného ceníku.

Vstupenky jsou v prodeji on-line zde

Knihu Sešívané srdce bude možné během pátečního slavnostního křtu zakoupit přímo v prostorách Slavia Museum a to za speciální cenu 280 Kč. V knihkupectvích je kniha v prodeji za 349 Kč. 

Aktuálně

B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai

včera
Sešívané béčko remizovalo v prvním ligovém zápase sezony na hřišti Admiry 1:1. Jediným úspěšným střelcem Slavie se stal Ubong Ekpai.

B-tým vstoupí do sezony v neděli na půdě Admiry

před 2 dny
B-tým už v neděli vstoupí do soutěžního ročníku ČFL skupiny A. První utkání čeká sešívané s pražskou Admirou.

Taras? Teď stoper číslo 1. Fanoušci jsou jako živá voda

před 3 dny
Jindřich Trpišovský po vítězném utkání v Teplicích chválil Oscara, třígólového Ivana Schranze i Tarase Kačarabu. A smekl také před fanoušky, kteří na startu nové ligové sezony plní stadiony.

Další články