V pondělí doma se Slováckem

Po vítězném duelu Evropské ligy v Genku čeká na sešívané další ligové kolo, Slavia přivítá v pondělí od 18:00 Slovácko.

„Těžký soupeř to bude každopádně, protože teď mají výborné výsledky. Z posledních šesti zápasů od doby, kdy nastoupil trenér Svědík, jich pět vyhráli. Prohráli jen v Olomouci. Takže mají výbornou aktuální formu. Hrají tak, jak je u trenéra Svědíka zvykem – hodně náročným způsobem. Řekl bych, že i podobným, jakým se snažíme hrát my. Samozřejmě nás nečeká nic jednoduchého,“ tuší před zápasem asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Také Ondřej Kolář ví, že sešívané nečeká nic jednoduchého: „Víme, že má Slovácko formu. Pro nás to bude nesmírně důležitý a také těžký zápas. Přiletěli jsme z Genku, kde jsme podali výborný výkon. Kluci jsou unaveni. Bude to o tom, kdy vstřelíme první gól. Doufám, že brzo a pak se uklidníme a zápas zvládneme,“ věří Ondřej Kolář.

Také střelec z utkání v Genku Ibrahim Traoré zná sílu soupeře: „Slovácko má dobrý tým. Myslím, že neprohráli asi pět zápasů v řadě. Pro nás je to také důležitý zápas, protože poslední utkání v lize jsme prohráli. Je pro nás důležité vyhrát a zůstat na první pozici. Uděláme vše pro to, abychom tento zápas vyhráli,“ říká před utkáním záložník sešívaných.

Slavia má v posledních dnech náročný program: „V pátek jsme přiletěli v odpoledních hodinách. Kluci dostali volno a sešli jsme se v sobotu, kdy jsme měli společný začátek. Potom se polovina hráčů, kteří odehráli větší část zápasu v Genku, přesunula na regeneraci. Zbytek měl klasický trénink, samozřejmě v menším počtu hráčů. Akorát nedělní předzápasový trénink byl v kompletním složení. Moc času není, ale my chceme hrát Evropskou ligu, takže nám ani nic jiného nezbývá,“ říká Jaroslav Köstl.

Jaroslav Köstl se vrátil ke stavu kádru: „Chybí nám Peter Olayinka, který má žluté karty, ale máme natolik široký kádr, že si s tím určitě poradíme. Je spousta hráčů, kteří čekají na svou šanci. Jak mohli fanoušci vidět v Belgii, tak ti hráči, které jsme v uvozovkách stáhli z tribuny do zápasu, to zvládli jak po kondiční, mentální i fotbalové stránce. Máme spoustu dalších variant směrem do základní sestavy. Budeme se snažit sestavu obměnit, ale tak, aby nám osa zůstala a aby byly zachované automatismy, sehranost. Všichni kluci jsou zdraví. Odešli jen tři hráči, kteří s námi nebyli v užším kádru a byli po zranění,“ zakončil asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Aktuálně

B-tým: Sešívaní neudrželi vedení a v Písku těsně prohráli

dnes
Mladí slávisté podlehli v předposledním zápase podzimní části sezony domácímu Písku těsně 1:2. Jedinou branku sešívaných vstřelil Adam Toula, vyrovnávací branku soupeře měl na svědomí bývalý slávista Štěpán Koreš.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

dnes
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

dnes
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Další články