V sobotu doma se Slováckem

Třetí zápas v řadě odehrají sešívaní na domácí půdě, po výhře nad Teplicemi a remíze 0:0 s dánským celkem FC Midtjylland přivítá Slavia Slovácko.

Zápas proti moravskému celku je v sobotu v 19:00. Náš sobotní soupeř odehrál zatím tři ligové duely a získal v nich sedm bodů, když dokázal porazit Zlín a Teplice, bod pak bral za remízu s Jabloncem.

„Slovácku se povedl vstup do ligy, ale bude to hlavně o nás, jak se na to nachystáme. Je třeba navázat na předchozí zápasy a potvrdit, že se nám doma daří. Všichni uděláme vše, abychom to zvládli vítězně,“ říká před sobotním duelem stoper Ondřej Kúdela.

Ani trenér Jindřich Trpišovský nečeká lehké utkání: „Bude to složitý zápas. Slovácko vstoupilo do sezoně dobře jak herně, tak bodově. Navíc je to tým, který takové zápasy se silnými soupeři vyhovují. V loňské sezoně vyhráli jak na Spartě, tak v Plzni. My jsme u nich prohráli 2:0. Hrají velice zodpovědně, všech jedenáct hráčů se zapojuje do defenzívy. Mají rychlé brejky a teď také velmi dobrého útočníka,“ hodnotí soupeře trenér.

Slovácko minulé kolo kvůli epidemii nehrálo: „Každý tým je více zvyklý na týdenní režim, nejspíše místo toho více potrénovali. Uvidíme, co to udělá se soupeře. Zápas to i tak nebude jednoduchý, musíme se na to dobře připravit,“ popisuje Ondřej Kúdela.

Trenér po zápase play-off Ligy mistrů uvedl, že na ligu chystá změny v základní sestavě: „Určitě nějaké změny budou, ať už s ohledem na odvetu, která nás čeká, nebo také s přihlédnutím k únavě a zdravotnímu stavu. Pořád ještě některé hráče nemůžeme po reprezentačním srazu dostat do tempa, které bychom chtěli mít. Věřím, že hráči budou mít velkou motivaci se ukázat a předvést,“ upřesnil trenér Jindřich Trpišovský.

„Každý hráč, který dostane šanci na hřišti, musí ukázat, že je právoplatným členem týmu. Je to i motivace ukázat trenérům, že se mýlí a že by měl právě on dostávat více prostoru na hřišti. Je jedno, kdo nastoupí, herní systém by měl vypadat pořád stejně,“ burcuje své spoluhráče stoper Ondra Kúdela.

Fotogalerie

Aktuálně

Co se stalo po gólu, nevím. Měl jsem ale obrovskou radost

před 2 dny
Do zápasu naskočil Peter Olayinka z lavice a jedinou brankou zápasu zařídil na úkor vlastního zdraví tři body pro Slavii. Po zápase už ale vyhlížel další utkání. ​„Proti Nice bude důležité získat další tři body, proti Leverkusenu bylo vidět, že jsme dobře připravení.“

Přesně takový zápas může pomoci našemu sebevědomí

před 2 dny
Sešívaní zvítězili v druhém utkání Evropské ligy proti silnému Leverkusenu. ​„Potřebujeme přesně tuhle bojovou mentalitu, kterrou jsme ukázali u gólu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Největší vítězství, které jsem zažil

před 3 dny
David Zima nastoupil poprvé v kariéře v Evropské lize. „Neskutečně jsem si to užil," říká stoper sešívaných.

Další články