V sobotu důležité vršovické derby

PRAHA – Slavii čeká další domácí utkání. V sobotu přivítá v duelu rivalů Bohemians Praha 1905. Vršovické derby začíná v Edenu ve 20:15.
„Vyhlašujeme mobilizaci. Uvědomujeme si, jak těžké a hlavně důležité utkání nás čeká. Těšíme se na podporu fanoušků, kterých na vršovické derby dorazí tradičně hodně a společnými silami zápas zvládneme,“ věří trenér Slavie Miroslav Beránek.

Slavia bude muset udělat změnu v záloze. „Nemůžeme počítat s vykartovaným Levanem Keniou a dlouhodobými marody. Věřím, že jinak půjdeme do utkání v co nejsilnější sestavě,“ hlásí před soubojem o Vršovice trenér.

Co sešívané v sobotu v derby čeká? „Je to podobné jako na podzim, hrajeme po reprezentační přestávce. Nemáme tým pohromadě, je roztroušený po národních mužstvech. O to to bude náročnější, musíme dát hráče po zdravotní stránce dohromady a oni musí zase v hlavě přeřadit z nároďáků na klub,“ objasňuje kouč.

Slavia i tak bude chtít jít za vítězstvím. „Jsme v situaci, že budeme chtít vyhrát. Určitě to bude bojovné, je to derby. Bez bojovnosti nemáte šanci uspět. Věřím, že to bude základ a že oba týmy k němu budou chtít přidat svou kvalitu,“ očekává od duelu.

Týmy dělí v tabulce momentálně dva body. „Oba celky by chtěly být v tabulce výš. Nás tak čeká klíčové utkání. Ani jeden tým nemá moc bodů, Bohemka ale nehraje špatně. Mají hodně šancí, jen nedávají góly,“ říká na adresu soupeře Karel Piták.

Záložník Slavie si také dobře uvědomuje speciální náboj tohoto střetnutí. „Běžný zápas to není, Slavia a Bohemka jsou blízko vedle sebe, je to skutečně vršovické derby. Loni jsme tam získali důležité tři body a letošní derby bude mít podobný náboj,“ je mu jasné.

V tom ho doplňuje i Milan Škoda. „Fanoušci si pak mohou říkat, kdo je králem Vršovic,“ usmívá se, ale pak pokračuje vážněji. „Ten zápas pro nás bude hodně důležitý, ještě jsme doma na jaře nevyhráli,“ upozorňuje útočník Slavie, který do Edenu přišel z Bohemians.

Aktuálně nejlepší střelec ligy také naznačil, co může Slavia od svého rivala očekávat. „Bohemka hraje docela dobrý fotbal, musíme se jim hlavně vyrovnat bojovností, ta nám poslední dva zápasy chyběla,“ dodává k sobotnímu střetnutí.

Martin Berkovec strávil minulou sezonu v zelenobílém, tak by mohl na soupeře leccos prozradit. „Vím, že mají nějaké dobré hráče. Podle mého bude platit důraz, bude to hodně bojovné utkání a myslím, že bude bolet. Musíme být ve všem lepší než oni, to bude rozhodovat,“ hecuje brankář Slavie.

Aktuálně

TOTÁLN! HATTRICK. Všechny díly na Slavia TV

dnes
Prožijte nezapomenutelný ročník 2020/21 ještě jednou! Pětidílný seriál TOTÁLN! HATTRICK má za sebou všech pět epizod. Připomeňte si je v článku.

Forma? O tu strach nemám. Chci být dál přínosem

včera
Na startu roku 2022 prodělal covid, za spoluhráči do Portugalska přicestoval v sobotu. „Jsem moc rád, že tady můžu konečně být,“ těší Alexandera Baha.

Registrace na letní fotbalový kemp 2022 pro ročník 2009

před 2 dny
Díky velkému zájmu jsou kapacity slávistického letního fotbalového kempu vyčerpány. Jediná volná místa zbývají na kempu pro hráče ročníku 2009, na který je stále možnost se přihlásit.

Další články