V sobotu od 14:30 doma proti Opavě

V sobotu odpoledne nastoupí sešívaní k prvnímu jarnímu domácímu zápasu proti předposlední Opavě.

Sešívaní budou chtít v domácím zápase proti Opavě odčinit porážku v prvním jarním zápase na hřišti Bohemians. „Samozřejmě jsme s výkonem v Ďolíčku nebyli spokojeni, a už vůbec ne s tím výsledkem. Na zápas se hodně těšíme, hlavně na dobré hřiště a na domácí prostředí. Je potřeba, aby si mužstvo trochu sedlo. Doufáme, že nám v tom domácí prostředí pomůže a budeme hrát tak, jak jsme zvyklí. Ne tak, jako v posledním zápase,“ říká před utkáním proti předposlednímu týmu ligové tabulky trenér Jindřich Trpišovský.

Se slovy sešívaného kouče souhlasí i obránce Ondřej Kúdela. „Ten zápas jsme si rozebrali. Spousta věcí tam byla špatně, zápas s Opavou musí vypadat úplně jinak. Všichni k tomu musíme přistoupit zodpovědněji než na Bohemce. Opava je v situaci, kdy nemá co ztratit. Nikdo asi nepočítá s tím, že by u nás mohli bodovat a mohlo by to pro ně tím pádem být uvolněnější. Nic se od nich nečeká. Zápas bude naopak o nás, my se musíme soustředit spíš na nás než na Opavu. Samozřejmě respektujeme její sílu, my se ale musíme na zápas dobře přichystat a předvést odlišný výkon. Měli bychom navázat na podzimní výkony,“ ví sešívaný stoper.

Přes ne příliš dobré výsledky Slezanů považuje trenér sešívaných Opavu, která přes zimu prošla rozsáhlou obměnou kádru, za silného soupeře. „První poločas proti Plzni hráli velice dobře, měli i velkou šanci dát gól na 1:0. Celkově je to takové klasické mužstvo bojující o záchranu, jsou hodně organizovaní, bojovní a kompaktní v defenzivě. Všichni jejich hráči jsou pracovití a dobře na hřišti plní své povinnosti,“ přibližuje Jindřich Trpišovský.

V sestavě oproti minulému týdnu plánují trenéři udělat drobné změny. „Nějaké změny budou určitě, stav je ale bohužel podobný jako na Bohemce. Oscar stále nemůže hrát kvůli kartám, Laco Takács také ne. Nominace proto bude podobná. Čeká nás samozřejmě jiný zápas, ať už kvůli typologii soupeře, nebo stavu hrací plochy a rozestavení Opavy. Budeme vycházet z toho, že doma chceme hrát tak, jak jsme zvyklí. Nátlakově, ofenzivně a kombinačně. I z toho bude vycházet sestava,“ má jasno kouč Slavie.

Slávisté doufají, že na první jarní zápas dorazí do Sinobo Stadium hodně fanoušků a poženou sešívané za vítězstvím. „Samozřejmě jim věřím. My si je ale musíme získat na svoji stranu, odměnit je fotbalem. Na Bohemce to z naší strany vůbec nebylo ideální, teď ale hrajeme doma, přijde hodně lidí. My budeme chtít navázat na podzim a potvrdit naší dominanci,“ říká Ondřej Kúdela.

Na první jarní zápas v Edenu se hodně těší i trenér sešívaných. „Těšíme se hodně, dlouho jsme nehráli před diváky taky v domácím prostředí. Hodně se těšíme na hrací plochu, která i po zimě vypadá velice dobře. Věřím, že se vrátíme ke kombinační hře, takovému tomu vířivému pohybu a tomu, na co jsme zvyklí. Doufáme samozřejmě i v dobrou atmosféru, lidi budou natěšení na nové hráče a na to, že jsme doma dlouho nehráli. Vše ale bude záležet na našem přístupu, abychom lidi strhli a aby nám chtěli fandit. To pro nás bude nejdůležitější motiv. Myslím si, že přijde hodně lidí a když jim k tomu dáme příčinu, atmosféra bude určitě skvělá,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Utkání proti Opavě začíná v Sinobo Stadium v sobotu od 14:30. Přímý přenos zápasu nabídne O2 TV Sport.

Aktuálně

Třetí díl Řečnického klubu s Janem Bořilem

včera
V úterý se můžete těšit na třetí díl Řečnického klubu! Tentokrát bude hostem člen A-týmu Slavie, a to rovnou kapitán Jan Bořil!

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

před 3 dny
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

27.03.2020
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Další články