V sobotu od 16:00 v Edenu s Jabloncem

V sobotu od 16:00 přivítá Slavia v Edenu Jablonec, který v nedávném finále domácího poháru sešívaní porazili 3:1. Pro červenobílé to bude poslední domácí duel v letošní sezoně.

Trenér Jindřich Trpišovský očekává těžké utkání: „Čeká nás poslední domácí utkání se soupeřem, se kterým jsme nedávno hráli. Je to repríza finálového duelu poháru. Navíc to bude souboj s týmem, který je první v jarní tabulce. Vnímáme, že to je poslední domácí zápas a chceme se se sezonou i s fanoušky rozloučit tím nejlepším možným způsobem. Soustředíme se, abychom podali co nejlepší výkon a aby poslední domácí utkání bylo taková rozlučka. Pro nás je to také důležité z pohledu tabulky, můžeme získat definitivní klid, že máme jistou účast v předkole Ligy mistrů, což by pro nás bylo skvělé. Máme v tuhle chvíli jistou Evropskou ligu, teď bychom rádi potvrdili bonus v podobě Ligy mistrů. Pro nás je to důležité utkání, celé kolo se hraje ve stejný čas, bude dobré počasí. Věříme, že bude plný stadion, a věříme, že se rozloučíme se sezonou potvrzením toho, o co celé jaro usilujeme,“ říká trenér.

Stav kádru zůstává nezměněn: „Marodka zůstává stejná, nominace na zápas je totožná jako na poslední utkání na Dukle. Marodi, kteří jsou, jsou do konce sezony,“ říká k nominaci Jindřich Trpišovský.

Také Ondřej Kolář ví, že sobotní duel nebude jednoduchý: „Čekám těžký zápas, Jablonec bojuje o Evropskou ligu, chtějí skončit třetí, protože to jim zajistí přímo skupinu Evropské ligy. My ale potřebujeme vyhrát, abychom se od nich odpoutali, také ještě pokukujeme po titulu,“ říká o šancích obou týmů brankář Slavie.

I vzhledem k nedávnému duelu není Jablonec neznámým soupeřem. „Myslím si, že se navzájem dobře známe, bude to o tom, kdo vstřelí dříve gól a jak budeme hrát kvalitně. Věřím, že budeme pokračovat v zápasech tak, jak jsme je odehráli doposud, a utkání vyhrajeme,“ očekává Ondřej Kolář.

Ondřej Kolář se těší na tradičně skvělou podporu slávistických fanoušků: „Strašně se těším! Domácí zápasy jsou něco neuvěřitelného, já jsem to nikdy nezažíval, každý zápas se na to těším, takže bude to super,“ říká gólman červenobílých.

Aktuálně

U21: Prohra s Hradcem Králové

před 3 dny
V 15. zápase Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově Hradec Králové. Sešívaným se herně povedl vstup do zápasu, tři body si ale odvezli hosté.

Je důležité být nachystaný, říká Michal Frydrych

před 3 dny
Důležitou trefou na 1:1 pomohl obránce Michal Frydrych k obratu duelu se Zlínem: „Byla to secvičená standardka," popsal střelec vyrovnávací gól.

Velmi dobrý výkon s těžkým soupeřem

11.11.2018
Slavia porazila doma Zlín 3:1 a trenér Jindřich Trpišovský se netajil svou spokojeností jak s tříbodovým ziskem, tak s předvedenou hrou.

Další články