V sobotu od 17:00 s Českými Budějovicemi

Sešívaní odehrají v sobotu od 17:00 poslední utkání mistrovské sezony proti Českým Budějovicím.

Utkání s Budějovicemi sezonu otevřelo a v sobotu ji také uzavře. V první kole končícího ročníku si slávisté poradili s týmem z jižních Čech výhrou 6:0 na jejich hřišti. Budějovice už na konci sezony o nic nehrají, záchranu si s přehledem a několikabodovým náskokem už zajistily, na evropské poháry jim naopak schází spoustu bodů. Momentálně se nacházejí na dvanáctém místě.

Sešívaní mají jedinečnou příležitost dokončit sezony bez jediné prohry. „Bude to poslední zápas sezony, ale my pořád musíme myslet na to, že to je ligové utkání. Hrajeme s nepříjemným soupeřem, který hraje dobře proti silným týmům a je hodně aktivní. Čeká nás náročný soupeř. Jsme krok od toho dokončit sezonu bez porážky, což je svým způsobem velké unikum. Ten poslední krok bývá nejtěžší, takže musíme být koncentrovaní, obezřetní. Na druhou stranu máme s poslední zápasem v sezoně zkušenost, dvakrát za sebou to bylo derby a koncentrace na zápas byla podobná,“ říká trenér Jindřich Trpišovský 

Motivaci vyhrát ligu bez prohry má i Mick van Buren. „Samozřejmě chceme být neporažení celou sezonu, takže máme velkou motivaci. I soupeř ale bude hodně namotivovaný, protože někteří jejich hráči tolik nehráli a budou se chtít ukázat. Určitě to bude zábavný zápas,“ říká osmadvacetiletý ofenzivní hráč.

Slavia nechala po náročné sezoně odpočívat hráče z reprezentací. „Musíme se vyrovnat s absencemi, schází deset hráčů základního kádru, ale na druhou stranu je to ligové utkání a musíme být připraveni stejně jako v těch třiatřiceti předešlých případech,“ říká o absencích kouč sešívaných.

Van Buren v Budějovicích strávil podzimní část sezony na hostování, tým tedy dobře zná. „Myslím, že celkově mají velmi dobrý tým. Hrají útočný fotbal podobně jako my. Vepředu mají například Mršiće nebo mého kamaráda Marka Alvira. V obraně hraje hodně talentovaný Maksym Talovierov. Musíme být připravení a pak zápas určitě můžeme vyhrát,“ dodává van Buren.

Preview si můžete pustit také ve formě podcastu na SpotifyGoogle Podcast nebo Apple Podcast.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

dnes
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články