VIDEO: Dřina stojí za to. Chci, aby mě fotbal zase naplňoval

David Hovorka zažil ve Slavii fantastický začátek sezony, zastavilo jej ale vážné zranění kolenního vazu. „Pomalinku se do toho začínám dostávat zpátky," těší sešívaného obránce.

David Hovorka přestoupil do Slavie v létě a ze začátku se musel vypořádat s hlasy, které tvrdily, že na Slavii nemá a nelíbil se jim stoperův fotbalový původ. Jeho pozice byla obrovsky těžká, protože byl jedním z těch, kteří měli za úkol nahradit dvojici Deli - Ngadeu.

I když se to zdálo jako nadlidský výkon, David Hovorka to společně s Ondřejem Kúdelou zvládl v úvodu sezony na výbornou. Po skvělých výkonech v lize i Lize mistrů však přišlo vážné zranění kolena v zápase v Plzni. Od vážného zranění uběhly v pátek přesně dva měsíce a slávistický obránce už se dostává do fáze, kdy bude více času trávit s týmem v kabině.

„Hlavně chci, aby mě fotbal opět naplňoval, abych mohl znovu vyběhnout na hřiště a zase se na něčem podílet. Ačkoliv to byly jenom dva, tři měsíce, které jsem tu zažil, tak to stálo opravdu za to. Když jsem koukal na zápasy, co hráli kluci, tak mě to hodně žralo. Nejnáročnější pro mě je, když vidím kluky například na Nou Campu, jak nastupují. Koukat na zápasy na tribuně, když s tím nic nemůžu udělat, to je pro mě teď to nejtěžší. Na druhou stranu ale v ten okamžik vím, že to jde, a že ta dřina za to stála a stojí za to i dál," říká ve velkém rozhovoru pro Slavia TV.

Motivaci dodávají Hovorkovi také fanoušci. Jejich postupné přijetí a třeba i děkovačka po posledním zápase s Budějovicemi, dodávaji obránci mnoho sil. „Ani jsem to nečekal, že mě fanoušci takhle přijmou. Dávalo mi to hroznou energii, bavilo mě to a jsem rád, že jsem se mi dostalo takové podpory. Vážím si toho a jsem moc rád. Pomůže mi to dát ten správný směr," dodává v rozhoru. Na celý se můžete podívat na Slavia TV.

Celý rozhovor s Davidem Hovorkou sledujte na Slavia TV! 

Aktuálně

Vzpomínky na Kluž jsou krásné, čeká nás ale další těžký tým

včera
Na loňský postup a svůj pojišťující gól do sítě Kluže vzpomíná kapitán Jan Bořil rád. Zároveň ale očekává před domácím utkáním play-off Ligy mistrů proti dánskému FC Midtjylland tvrdý boj.

Soupeř má podobný rukopis jako my, čekám vyrovnaný souboj

včera
Sešívané v úterý čeká první utkání play-off Ligy mistrů proti Midtjyllandu. „V sestavě jsme přemýšleli nad třemi jmény,“ říká Jindřich Trpišovský.

Na Midtjylland s pozitivní bilancí proti dánským klubům

včera
Sešívaní odehráli ve své historii deset soutěžních zápasů proti klubům z Dánska. Osm z nich dokázali vyhrát, prohráli jen jediný.

Další články