Ve středu od 18:00 zakončení sezony proti Spartě

Slávisté zakončí sezonu ve středu od 18:00 posledním utkáním finále FORTUNA:LIGY, ve kterém přivítají Spartu. Celkově už 296. derby vyhlížejí asistent Zdeněk Houštecký a kapitán Jan Bořil.

Sešívané čeká v posledním kole finále FORTUNA:LIGY ve středu od 18:00 utkání s odvěkým rivalem z opačné strany Vltavy, se Spartou. Fanoušci tak můžou očekávat emoce a plné nasazení, i když je o titulu rozhodnuto už téměř dva týdny. Náš rival v zápase pražských „S“ neokusil pocit vítězství už více než čtyři roky, sešívaní si na druhou stranu nebudou chtít zkazit oslavy a předání titulu. Na tom, že 296. derby nebude chybět patřičný náboj se shoduje i asistent trenéra Zdeněk Houštecký a kapitán Jan Bořil.

„Takový zápas je třešničkou na dortu celé sezony, derby jako v loňském roce. Vloni se nám povedlo zvítězit a následovalo oslavné předání poháru. Jsme rádi, že už je všechno před zápasem rozhodnuté. Jdeme si zápas užít, ale rozhodně s tím, že z něj chceme odejít jako vítězové,“ má jasný cíl asistent trenéra.

Jan Bořil se zápasu rovněž už nemůže dočkat. Těší se kromě toho ale i na to, co bude následovat bezprostředně po skončení sezony. „Všichni se na zápas těšíme. Je to poslední utkání sezony, ke všemu derby. Co víc si přát. Na konci navíc budeme přebírat pohár. Nemůžeme se dočkat, a to jak na zápasu, tak i na dovolené, která bude následovat, protože toho bylo za tenhle rok docela hodně,“ vyhlíží zaslouženou rekreaci.

Jedna z hlavních tváří letošních úspěchů, po odchodu Milana Škody navíc i kapitán týmu Jan Bořil má o motivaci před utkáním dle svých slov jasno. „Motivace je veliká. Je to derby, ve kterém nesmíme nic vypustit. Chceme ukázat fanouškům, že jsme právem první, že jsme právem vyhráli titul. Jednoznačně se chceme rozloučit vítězstvím.“

Stejně vyhlíží poslední zápas sezony i Zdeněk Houštecký. „O motivaci vůbec nejde, o té nemusí být ani řeč. Ta je jasná, nikde ji nemusíme hledat. Je to derby, navíc takový neoficiální superpohár – vítěz ligy proti vítězi poháru. I když je mezi námi rozdíl nějakých 25 bodů, tak Sparta se v poslední době zvedla. Očekávám zajímavý zápas, který bude nahoru dolu. Snad bude pro diváky zajímavý,“ přeje si asistent Jindřicha Trpišovského.

Zároveň přiblížil i zdravotní stav kádru, či odhodlání nejvyužívanějších hráčů v sezoně nastoupit do posledního utkání, i když je už rozhodnuto. „V minulých kolech jsme točili sestavu, protože jsme chtěli vidět některé hráče, kteří příliš nehrají, hlavně ty mladé. Měli jsme i dost zraněných hráčů, protože bylo letos zápasů opravdu hodně. Ti se ale dávají pomalu do kupy. Nikdo ze stabilních hráčů základní sestavy si takový zápas nechce nechat ujít. Věřím, že budeme kromě dlouhodobě zraněných kompletní,“ naznačil Zdeněk Houštecký.

Jan Bořil si nemyslí, že se bude toto utkání nějak vymykat předchozím derby. Klíč k úspěchu v něm pak spatřuje především v koncentraci na svůj styl hry. „Čekám to samé jako vždy. Bude to tvrdý zápas, asi ne příliš technický. Musíme se soustředit především sami na sebe, na svoji hru. Nesmí se z toho udělat válka. Doufám, že zápas nebude samý souboj, a že se toho všichni vyvarují. Snad to bude hezký fotbal s góly a především doufám, že jich dáme víc my,“ doufá kapitán sešívaných.

Preview před Spartou je už k dispozici i jako podcast na Spotify, Google Podcasts, na Apple Podcasts a také níže v článku.

Fotogalerie

Aktuálně

UEL: K postupu chybí jediný bod

včera
Sešívaní mají za sebou 4 zápasy ve skupině Evropské ligy. Co bude stačit slávistům k postupu do jarních bojů?

To, že budu hrát v základu, jsem vůbec nečekal

před 3 dny
Svůj první start v základní jedenácte si proti Brnu připsal Matěj Jurásek, který debutoval už v minulém kole proti Opavě.

Vítězství nás stál statický a pomalý první poločas

před 3 dny
Sešívaní podruhé v sezoně ztratili body, s brněnskou Zbrojovkou pouze remizovali 1:1. „V závěru zápasu jsme nedali tři vyložené šance. Za to přišel trest v podobě vyrovnání,“ říká Jindřich Trpišovský.

Další články