Velký boj, remíza je zasloužená. Čekal bych méně faulů

Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po remíze v Karviné o výkonu obou týmů, absencích sešívaných, tvrdé hře soupeře i případném odchodu Davida Zimy do Itálie.

„Šest gólů, hodně šancí. Na druhou stranu asi deset zákroků, které do fotbalu nepatří. Velký boj, dobrý fotbal a podívaná pro lidi, představoval bych si ale méně faulů a plynulejší hru. Remíza je zasloužená, na víc jsme neměli, dvakrát jsme ale vedli a měli jsme tak zápas dohrát. Karviná si za aktivitu bod zasloužila, možná měla i více šancí. Celkově to byl vyrovnaný zápas, v nastavení jsme ho však měli dovést k vítězství i ve stavu, ve kterém jsme byli. Za mě panuje zklamání,“ hodnotí remízu 3:3 v Karviné Jindřich Trpišovský.

Tvrdé zákroky k fotbalu patří, musí ale být potrestané

Domácí hráli hodně tvrdý fotbal, ze kterého rezultovala řada hraničních zákroků a čtyři žluté karty pro hráče Karviné. „Počítám s tím, že soupeř bude hrát tvrdě, je ale důležité, aby bylo chráněné zdraví hráčů, což v Karviné neplatilo. Viděli jsme to ve čtvrtek na Legii, za první zákrok ve třetí minutě červená. V utkání s Karvinou jich bylo takových více, je mi jedno, na které je to straně. Musíme technickým hráčům dovolit hrát fotbal, chci vidět góly, centry, kličky, průniky a ofenzivní akce. Jsou věci, které to narušují, k fotbalu sice patří, musí ale být náležitě potrestané,“ má jasno kouč Slavie.

Karviná měla velkou výškovou i silovou převahu

Hned dvě branky sešívaní inkasovali po rohových kopech. „Všechny šance Karviné, kromě prvního gólu, byly ze vzduchu, měla obrovskou výškovou i silovou převahu. Bylo hodně standardních situací proti nám, v druhé půli jsme se nedokázali dostat na míč, abychom se dostali ze souvislého tlaku. Absence a vynucené změny byly v některých situacích znát, všechny šance domácích ale byly v pokutovém území po hlavičkových soubojích,“ ví trenér sešívaných.

„Domácí hráli výborně a minimálně bod si zasloužili, k vítězství měli i blíže. Předvedli velice dobré individuální výkony, čistého času se ale hrálo málo, bylo spousta přerušení kvůli střídání, ošetřování nebo kontrole videa. Odhadem se v druhé půli hrálo tak dvacet šest minut čistého času. Kdyby se hrálo plynule nahoru dolů, je otázka, jak by na tom Karviná fyzicky byla,“ říká Jindřich Trpišovský.

Kúdela má problém s kotníkem, Stanciu dostal volno kvůli reprezentaci

Do utkání s Karvinou nemohlo zasáhnout hned jedenáct hráčů, na marodku nově přibyl Alexander Bah, který onemocněl. Utkání pak kvůli zranění nedohrál obránce Ondřej Kúdela. „Alex Bah má virózu, u Nica Stancia rozhodl program, zítra ráno má sraz na repre, letí přes Amsterodam, přijel by ve dvě v noci z Karviné a hned by musel odletět. V úterý letí na Island, ve středu tam hraje zápas, byl navíc unavený z utkání proti Legii. Chtěli jsme předejít problémům, tak jsme ho na víkend pustili za rodinou, aby si odpočinul,“ přibližuje trenér Slavie.

„U Ondry Kúdely to v první fázi byl kotník, na který si stěžoval, teď ta bolest jde po zadní straně nohy nahoru. Nemohl chodit, je v péči doktorů a fyzioterapeutů. Zatím jsem s ním ale nemluvil, uvidíme, jak to bude vypadat,“ dodává kouč sešívaných.

Kádr máme široký, případný odchod Zimy budeme řešit

Sešívaný kádr může v nejbližších dnech opustit David Zima, řeší se jeho případný přestup do italského FC Turín. „Neumím říct, jak to aktuálně vypadá. Chystali jsme se na zápas a řešili věci ohledně Abdallaha Simy. U Davida to vypadalo, že se dopoledne odpojí od týmu, pak jsme ale dostali info, že s ním můžeme počítat. Jak to bude vypadat dále, netuším, nemám v tom definitivní slovo. Můžu na tom mít nějaký názor, konečné rozhodnutí ale jde přes jiné lidi. Záleží na částce, musíme myslet i na toho kluka, posune ho to dál. Hráčů máme v kádru dost, doplnění bychom případně mohli řešit v zimě. Je třeba vzít v potaz, co je potřeba pro klub a co bude potřeba pro hráče, my se s tím jako trenéři musíme srovnat,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

dnes
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články