Velký návrat! Slavii posílí obránce Martin Latka

PRAHA – Slavia hlásí velkou posilu. S vedením Slavie se na čtyřletém kontraktu domluvil obránce Martin Latka, který by se do přípravy týmu měl zapojit ve středu.
Martin Latka se tak do Slavie vrací po roce a půl. „Jsem šťastný, že se nám povedlo dotáhnout jednání s Martinem Latkou do konce. Dohodli jsme se na smlouvě na čtyři roky. Povedlo se nám přivést lídra do kabiny i mimo hřiště, což byl náš první a zásadní cíl pro následující sezonu,“ uvedl sportovní ředitel Karol Kisel.

Obránce by se měl do letní přípravy týmu zapojit ve středu. „Věřím, že nám velice pomůže a bude správným lídrem a vůdcem na hřišti i v kabině,“ pokračuje Karol Kisel.

„Velkou roli sehrála rodinná situace, abych mohl být více se synem a navíc za měsíc čekáme přírůstek do rodiny. V tomto směru budu moct být všem nablízku,“ vysvětluje obránce Martin Latka.

„Výraznou měrou k návratu přispěli také majitel klubu Aleš Řebíček a Karol Kisel. S majitelem Slavie mám výborné vztahy, jeho osoba k návratu hodně přispěla,“ dodal Martin Latka.

Martin Latka poprvé přišel do Slavie v roce 2003 z Českých Budějovic. Má za sebou hostování v anglickém Birminghamu, v lednu 2009 poté odešel do řeckého Panioniosu. Na svém kontě má ve Slavii 136 ligových zápasů, vstřelil jedenáct branek. Rodák z Českých Budějovic získal v červenobílém dresu dva mistrovské tituly. Nastupoval také v Lize mistrů.

Podruhé zamířil do Slavie Martin Latka v létě 2011 a působil v Edenu rok a půl. Mezitím stačil vstřelit Spartě dva góly, dostat se do reprezentačního áčka a stát se i hráčem měsíce. V lednu 2013 zamířil do tehdy bundesligové Fortuny Düsseldorf.

Prošel všemi mládežnickým reprezentacemi, v roce 2003 hrál na MS hráčů do 20 let, později byl kapitánem jedenadvacítky, ale o ME 2007 kvůli zranění přišel. 

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články