Velmi dobrý výkon s těžkým soupeřem

Slavia porazila doma Zlín 3:1 a trenér Jindřich Trpišovský se netajil svou spokojeností jak s tříbodovým ziskem, tak s předvedenou hrou.

„Po dlouhé době jsem maximálně spokojený. V rychlém sledu utkání a s pro nás dlouhodobě těžkým soupeřem jsme zápas zvládli jak výsledkově, tak i výborně herně, a to i přes komplikaci toho vstřeleného gólu. Byl to z naší strany velmi dobrý výkon,“ pochvaloval si trenér Jindřich Trpišovský.

Slavia doma konečně proti Zlínu naplno bodovala. „Dokázali jsme otočit utkání, i když Zlín potvrdil svou herní nepříjemnost. Do defenzivy zapojují hodně hráčů, neustále hrajete do bloku, mají vepředu dva nepříjemné útočníky. Bylo to nesmírně těžké utkání. Dali jsme tři góly, neproměnili jsme ale zase spoustu šancí. Mohl být daleko dřív klid. Chtěl bych poděkovat divákům, že jich přišlo tolik, i když se hraje tak často. Ve čtvrtek bylo vyprodáno, a i tentokrát dokázali vytvořit atmosféru, pro hlavu hráče je to důležité, že to není míň důležitý zápas než ve čtvrtek. Jsem rád, že jsme i přes absence a náročný program utkání zvládli,“ dodal.

Jeho tým teď vede ligu o dva body – rival z Plzně pouze remizoval. „Pro nás se tím nic nemění, měli jsme vypnutou televizi a soustředili se. Máme svoji motivaci, chceme doma vyhrát a odvděčit se lidem, co přijdou,“ zdůrazňuje trenér.

Základní část ligy dospěla do své poloviny. Co trenéra potěšilo a co naopak? „Naštvalo mě utkání v Ostravě, kde nás domácí ubojovali a prohráli jsme. S Jabloncem byla zasloužené porážka, hráli výborně a neměli jsme nárok. Shrnul bych to – křivda v Kyjevě a utkání v Ostravě. Plus zranění našich hráčů, zlomená noha Micka van Burena, zranění Standy Tecla… to je horší než porážky,“ mrzí ho zdravotní komplikace. „Plusy jsou naopak vítězství v Kodani a první zápas s Bordeaux. V lize si vážíme všeho, každé vítězství je důležité,“ bilancuje.

První gól Miroslava Stocha padl ze secvičené standardní situace, kterou rozehrávalo více hráčů. Ve čtvrtek proti Kodani pak pouze slovenský záložník. „Vyčítali jsme hráčům, že u míče nebyl levák a pravák. Andersen se mohl soustředit na praváka a hlídat si svou stranu. Byl apel na to, aby tam byli dva hráči a přeběh jednoho. Změní se tím postavení gólmana aspoň o krok a případně i postavení zdi,“ říká Jindřich Trpišovský.

Na hrotu dostal opět šanci Olayinka. „V posledních třech zápasech vždycky patřil k nejlepším hráčům, váže na sebe obránce, je neustále v pohybu a zaměstnává soupeře,“ vysvětluje trenér.

V základu naopak scházel Jan Matoušek. „Maty hrál dobře v Kodani, s Duklou se mu zápas tolik nepovedl. V takhle širokém kádru pak je někdy těžké tu šanci zase chytit. Na lavičce byl Mešanovič, kterému se v sobotu narodilo dítě, byl tam Škoda... Potřebujeme od hráčů stoprocentní nasazení a výkony. Někdy to u Matyho bylo i typologií zápasu, když Zlín hraje hodně nízko na tři stopery, ten hráč si svou nejsilnější zbraní nemá kam naběhnout. Věřím, že tu šanci dostane i na jiných postech, třeba na křídelní pozici. Nastoupí určitě v pátek a uvidí se, co bude dál. Myslím, že v podzimní části do toho ještě výrazně promluví,“ má jasno trenér.

Začíná reprezentační přestávka, ve které Slavii čeká MOL Cup s Chrudimí a léčení marodů. „Ondřej Kolář má problém se zády, občas ho to trápí. Píchlo ho v nich v sobotu při tréninku, je to problém s plotýnkou. Pokud bude dobře rehabilitovat, je šance, že bude po repre pauze k dispozici. Naším úkolem je hlavně vyléčit zraněné hráče, máme jich asi deset na marodce a čtyři až pět hráčů, co hráli proti Zlínu, nebylo v pořádku, třeba Zmrhal. Čekáme také na donominace, ještě někdo může odjet na reprezentační sraz. V pondělí máme volno, v pátek nás čeká Chrudim, přes víkend dostanou hráči volno a pak se budeme připravovat na Karvinou,“ předestřel plán na následující dny.

Fotogalerie

Aktuálně

Je to výjimečná příležitost, ví Jindřich Trpišovský

včera
Sešívaní v úterý večer nastoupí do prvního zápasu play-off Ligy mistrů na hřišti rumunské Kluže. ​„Jejich tým je studnice zkušeností, šance jsou padesát na padesát," říká Jindřich Trpišovský.

Cítíme velkou šanci, jdeme si za tím, vyzývá Souček

včera
Sešívaný záložník Tomáš Souček si je před zápasem v Kluži vědom velké šance pro postup do Ligy mistrů. ​„Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím."

TOTÁLN! SEZONA: Večer premiéra 6. dílu

včera
Šestý díl TOTÁLN! SEZONY je tu! Epizoda s názvem „FINÁLE!!!" v pondělí od 20:00 na Slavia TV.

Další články