Video: Cesta Zlatého míče z Juventusu do Prahy

Zlatý míč Pavla Nedvěda patří bezesporu mezi nejvzácnější artefakty výstavy Česko x Brazílie. Tomu odpovídají i rozsáhlá bezpečnostní opatření, která provázela jeho přesun z Juventusu do Prahy.

Na úplném začátku byla oficiální žádost o zápůjčku zaslaná do kanceláře vedení Juventusu Turín. Po vzájemné domluvě a stanovení termínu přepravy se do Itálie vydali zástupci muzea, nutnou součástí výpravy bylo auto se speciálním sledovacím zařízením a dva elitní členové ochranky.

Z muzea Juventusu se Zlatý míč převážel ve speciální, nehořlavé, nerozbitné a nepromokavé bedně. A vyžadoval i speciální zacházení, při vložení a vyjmutí z bedny museli členové ochranky používat bavlněné bílé rukavice.

Bezprostředně po návratu do Prahy byl Zlatý míč uložen do trezoru v Živnobance, odkud poté putoval opět za přísných bezpečnostních opatření v předvečer zahájení výstavy do muzea Slavie.

Pokud jste Zlatý míč Pavla Nedvěda ještě neviděli, návštěvu muzea neodkládejte, trofej bude pro veřejnost vystavena do neděle 24. března. Poté se musí Zlatý míč vrátit zpět do Juventusu.

Spolu se Zlatým míčem je v muzeu vystavena i vosková figurína Pavla Nedvěda, kterou zapůjčilo po dobu konání výstavy Chocotopia: Muzeum voskových figurín. 

Aktuálně

Kluci ukázali, že jsou velký tým

včera
Asistent trenéra Jaroslav Köstl vnímal utkání i na některé chyby velmi pozitivně. „Výkon nebyl bezchybný, ale i přes to dokážu tvrdit, že byl skvělý,“ hodnotil po zápase.

Po herní stránce to bylo výborné, říká Souček

včera
Skvělým výkonem podpořeným dvěma vstřelenými góly pomohl Slavii k vítězství v 292. derby a postupu do finále poháru záložník Tomáš Souček. „Máme těžký program, vítězství nám ale nalije krev do žil," těší sešívanou dvaadvacítku.

Zaslouženě jsme vyhráli, těší Lukáše Masopusta

včera
Třetím gólem završil Lukáš Masopust jednoznačnou výhru 3:0 v pohárovém derby a pomohl k postupu do finále MOL Cupu: „Je to Mickův gól. Já jsem to dostal na zlatém podnosu," pochválil svého spoluhráče střelec třetí branky.

Další články