Video: Cesta Zlatého míče z Juventusu do Prahy

Zlatý míč Pavla Nedvěda patří bezesporu mezi nejvzácnější artefakty výstavy Česko x Brazílie. Tomu odpovídají i rozsáhlá bezpečnostní opatření, která provázela jeho přesun z Juventusu do Prahy.

Na úplném začátku byla oficiální žádost o zápůjčku zaslaná do kanceláře vedení Juventusu Turín. Po vzájemné domluvě a stanovení termínu přepravy se do Itálie vydali zástupci muzea, nutnou součástí výpravy bylo auto se speciálním sledovacím zařízením a dva elitní členové ochranky.

Z muzea Juventusu se Zlatý míč převážel ve speciální, nehořlavé, nerozbitné a nepromokavé bedně. A vyžadoval i speciální zacházení, při vložení a vyjmutí z bedny museli členové ochranky používat bavlněné bílé rukavice.

Bezprostředně po návratu do Prahy byl Zlatý míč uložen do trezoru v Živnobance, odkud poté putoval opět za přísných bezpečnostních opatření v předvečer zahájení výstavy do muzea Slavie.

Pokud jste Zlatý míč Pavla Nedvěda ještě neviděli, návštěvu muzea neodkládejte, trofej bude pro veřejnost vystavena do neděle 24. března. Poté se musí Zlatý míč vrátit zpět do Juventusu.

Spolu se Zlatým míčem je v muzeu vystavena i vosková figurína Pavla Nedvěda, kterou zapůjčilo po dobu konání výstavy Chocotopia: Muzeum voskových figurín. 

Aktuálně

Michael Ngadeu přestupuje do Gentu

včera
Obránce sešívaných Michael Ngadeu opouští po třech letech Slavii. V pátek byly doladěny všechny formality a osmadvacetiletý reprezentant Kamerunu přestoupil do belgického Gentu, který aktivoval jeho výstupní klauzuli.

Hráči na hostování: Dva góly Matouška i Alvirův debut

před 3 dny
O uplynulém víkendu nastoupili k soutěžnímu utkání čtyři kmenoví fotbalisté Slavie, kteří hostují v jiných ligových klubech. Jak se jim dařilo se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

Probíhá volný prodej permanentek na sezonu 2019/2020

před 3 dny
Neváhejte a pořiďte si permanentní vstupenku na novou sezonu, právě teď probíhá volný prodej. V článku najdete informace k nákupu.

Další články