Všichni jsme šli za společným cílem

Slavia po 77 letech vyhrála v jedné sezoně ligu i pohár a získala double. „Sezona se dá nazvat téměř dokonalou," říká po finálové výhře nad Baníkem asistent trenér Jaroslav Köstl.

„Překvapilo mě, že oslavy po zisku titulu ani nebyly nějak divoké. Díky finále poháru se hráči zařadili mezi legendy Slavie a moc dobře to před utkáním věděli. Atmosféra na zápase byla fantastická, úžasná. Odhodlání týmu bylo velké, všichni jsme šli za společným cílem. Hráči jeli hodně na morál, ale zvládli to,“ říká po zisku doublu asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Trenéři Slavie věřili, že se jim podaří dotáhnout tým k tak velkému úspěchu. „Kdybychom to nečekali, tak bychom klub ani nepřebírali. Vyhýbala se nám zranění, až na Standu Tecla a Kubu Hromadu. Potvrdili jsme si v Evropě, že náročná hra je jediná cesta. Možná jsme se první rok rozkoukávali, Slavia je přeci jen velkoklub. Věděli jsme ale, do čeho jdeme. Začátek nebyl jednoduchý, věřili jsme však naší cestě. Hodně si zakládáme na mezilidských vztazích s hráči i s vedením. Ziskem doublu jsme splnili slib, který jsme dali panu Tvrdíkovi,“ přibližuje Jaroslav Köstl.

K dokonalosti chybělo dle asistenta sešívaného trenéra v tomto ročníku jediné. „Mohli jsme ještě vyhrát Evropskou ligu (smích). Jinak se ale sezona dá nazvat téměř dokonalou,” říká člen sešívaného realizačního týmu, který už vyhlíží kvalifikaci Ligy mistrů na začátku příští sezony. „Přepnout na kvalifikaci vůbec nebude těžké, vybíráme si hráče, kteří jsou stále hladoví a mají určitý charakter. Už teď myslíme na nedělní zápas se Spartou, kluci jsou vítězné typy. Pro příští sezonu pracujeme na doplnění kádru, kostra týmu však určitě zůstane stejná.” 

Fotogalerie

Aktuálně

Takticky i mentálním nastavením to byl skvělý výkon

včera
Slávisté ovládli 294. derby a na Letné porazili Spartu jasně 3:0. ​„Jsme rádi, že jsme na hřišti udrželi emoce a utkání se nezvrhlo v nějaký boj nebo válku," těší po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Vyhráli jsme zaslouženě, pyšnil se Souček

včera
Tomáš Souček s kapitánskou páskou na paži otevřel z penalty gólový účet 294. derby. ​„Předvedli jsme dobrý fotbal a vyhráli zaslouženě,“ pyšnil se po výhře 3:0 na hřišti Sparty.

Ani jsem se nepoznával, jak mnou cloumaly emoce

včera
Pro brankáře je zápas s čistým kontem vždy tou největší odměnou. O to více, když se to povede v derby se Spartou. „Kluci ukázali, že jsou nabušení,“ chválil Ondra Kolář po zápase spoluhráče.

Další články