Všichni jsme šli za společným cílem

Slavia po 77 letech vyhrála v jedné sezoně ligu i pohár a získala double. „Sezona se dá nazvat téměř dokonalou," říká po finálové výhře nad Baníkem asistent trenér Jaroslav Köstl.

„Překvapilo mě, že oslavy po zisku titulu ani nebyly nějak divoké. Díky finále poháru se hráči zařadili mezi legendy Slavie a moc dobře to před utkáním věděli. Atmosféra na zápase byla fantastická, úžasná. Odhodlání týmu bylo velké, všichni jsme šli za společným cílem. Hráči jeli hodně na morál, ale zvládli to,“ říká po zisku doublu asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Trenéři Slavie věřili, že se jim podaří dotáhnout tým k tak velkému úspěchu. „Kdybychom to nečekali, tak bychom klub ani nepřebírali. Vyhýbala se nám zranění, až na Standu Tecla a Kubu Hromadu. Potvrdili jsme si v Evropě, že náročná hra je jediná cesta. Možná jsme se první rok rozkoukávali, Slavia je přeci jen velkoklub. Věděli jsme ale, do čeho jdeme. Začátek nebyl jednoduchý, věřili jsme však naší cestě. Hodně si zakládáme na mezilidských vztazích s hráči i s vedením. Ziskem doublu jsme splnili slib, který jsme dali panu Tvrdíkovi,“ přibližuje Jaroslav Köstl.

K dokonalosti chybělo dle asistenta sešívaného trenéra v tomto ročníku jediné. „Mohli jsme ještě vyhrát Evropskou ligu (smích). Jinak se ale sezona dá nazvat téměř dokonalou,” říká člen sešívaného realizačního týmu, který už vyhlíží kvalifikaci Ligy mistrů na začátku příští sezony. „Přepnout na kvalifikaci vůbec nebude těžké, vybíráme si hráče, kteří jsou stále hladoví a mají určitý charakter. Už teď myslíme na nedělní zápas se Spartou, kluci jsou vítězné typy. Pro příští sezonu pracujeme na doplnění kádru, kostra týmu však určitě zůstane stejná.” 

Fotogalerie

Aktuálně

Slávisté uspěli na prestižním turnaji v Číně

včera
Tým složený z hráčů U19 a U17 se zúčastnil prestižního turnaje v Pekingu. Mladí slávisté obsadili v nabité konkurenci světových fotbalových klubů páté místo.

Po sezoně snů bereme Ligu mistrů jako příležitost

před 2 dny
Na tiskové konferenci u příležitosti zahájení letní přípravy před sezonou 2019/20 nechyběl ani předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Jsem připravený tvrdě pracovat a bojovat o pozici

před 2 dny
K týmu Slavie se připojil i bahrajnský útočník Júsuf Hilál, který jarní část sezony strávil na hostování. „Těším se na práci v tak velkém klubu, jako je Slavia," hlásí urostlý střelec.

Další články