Vydařený nábor do slávistické akademie!

PRAHA/EDEN – V úterý 4. dubna proběhl na umělé trávě v Edenu tradiční jarní nábor do mládežnické akademie Slavie. Akce se těšila obrovského zájmu a celkem se náboru zúčastnilo rekordních 140 dětí.
Mládežnickým trenérům při náboru vypomáhali hráči A-týmu Jan Sýkora a Přemysl Kovář. Měli tak možnost vyzkoušet si trenérské řemeslo v praxi, zapojili se do hry na dvě brány v několika věkových kategoriích a také zavzpomínali na svá mládežnická léta. Oba hráči se s dětmi ochotně fotili a rozdávali jim podepsané kartičky. Děti dostaly malé slávistické dárky, možnost přijít se podívat na ligové utkání s Hradcem Králové a vyfotit se se slávistickým medvědem Hamleym.

Na nábor celkem přišlo 140 chlapců a dívek a jednalo se tak o největší zájem dětí hrát ve Slavii za několik posledních let. S průběhem i výsledkem hledání nových slávistů a slávistek byl velice spokojen šéftrenér přípravek
Jiří Janeček: „Děti ve věku tři až třináct let jsme rozdělili podle ročníků na tréninkové skupiny, o děti se staralo celkem třicet trenérů. Do mládežnické akademie se na zkušební trénink zapojí patnáct kluků a sedm děvčat. Do našich školiček téměř tři desítky nejmenších nadějí. Jsme velice rádi, že na nábor přišlo tolik slávistů, ale bohužel se všichni nemohou zapojit přímo do našich týmů. Ale všichni mají možnost rozšířit hráčskou základnu partnerských klubů a přidat se tak do našeho společného projektu.“

Nadšení z počtu dětí, které by rády hrály za Slavii, vládlo i u manažera Akademie Jiřího Plíška. "Mám velikou radost, že se nám opět podařilo překonat počet zájemců z řad dětí, které se zúčastnily našeho náboru, a to i přesto, že nám úplně nepřálo počasí a jarní nábory bývají na účast slabší. Velmi si vážíme tohoto zájmu. Je to projev vzrůstající důvěry v námi budovaný systém práce s mládeží a samozřejmě oceněním výsledků prvního týmu. A-tým i přes velké posily výrazně spolupracuje s naší Akademií na bázi propojování tréninkového procesu pro talentované dorostence a juniory. Zároveň je to pro nás pro všechny velký závazek a výzva, abychom pokračovali dál v nastoleném směru a jsme si vědomi, že nás čeká ještě hodně tvrdé práce, než dojdeme k našemu vysněnému cíli." 

Pokud jste se nemohli se svým dítětem náboru zúčastnit, je možnost dodatečně kontaktovat Jiřího Janečka (734 760 683) nebo Michala Nováka (607 504 648) a domluvit se na dalším možném termínu, kdy by vaše dítě přišlo ukázat své schopnosti. Naše trenéry neváhejte také kontaktovat v případě dalších dotazů. Pokud máte zájem o umístění svého dítěte do některého z partnerských klubů, tak vás naši trenéři odkáží na vhodnou osobu.

Fotogalerie

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články