Vzhůru do Glasgow! Mládež poběží za áčkem

Prahu a největší skotské město Glasgow, dějiště odvetného zápasu osmifinále Evropské ligy, dělí 1897 kilometrů. Slávistická mládež se rozhodla, že tuto vzdálenost virtuálně uběhne. Akce na podporu prvního týmu začala v pátek!

Společné trénování mládežnické akademie není vzhledem k opatřením kvůli COVIDU-19 stále možné. Proto se zrodil nápad na organizaci virtuálního běhu.

„Přišlo nám to jako další super motivace pro hráče z akademie. Všichni teď trénují jen v domácích podmínkách, běhání se může zdát někdy nezáživné. Zaokrouhlili jsme kilometry na 1900 a dali jsme tak hráčům za cíl spojit se alespoň virtuálně a pokusit se uběhnout zaokrouhlenou vzdálenost, která odpovídá vzdálenosti z Prahy do Glasgow. A tím tak i vyjádřit podporu A-týmu, který čeká náročná odveta Evropské ligy," prozrazuje jeden z autorů myšlenky a trenér kategorie U7 Patrik Jíra.

Čtvrteční zápas v Edenu skončil remízou 1:1, pro postup mezi nejlepších osm týmů Evropské ligy tak musí svěřenci Jindřicha Trpišovského alespoň jednou skórovat.

Gró běžecké výzvy je prosté. Hráči ve svých kategoriích sčítají kilometry, které individuálně uběhnou za den v rámci tréninku kolem svého bydliště, a ty se následně odečtou z celkové vzdálenosti. Do akce se zapojí i trenéři a širší realizační týmy akademie.

„Doufáme, že náš projekt osloví co nejvíce hráčů, kteří tak naleznou další motivaci ke svému rozvoji a dosáhnutí vytyčeného cíle. Myslím, že necelých 1900 kilometrů dokážeme do čtvrtka 18. března uběhnout," přidává svůj pohled Jiří Janeček, šéftrenér přípravek.

Akce začíná v pátek 12. března, průběh cesty můžete sledovat na sociálních sítích mládeže. Facebook Twitter a Instagram.

Aktuálně

Ve středu od 20:00 třetí předkolo Ligy mistrů proti Ferencvárosi

včera
Souboj o postup do play-off Ligy mistrů je tu! U6 ve středu od 20:00 vyzvou slávisté maďarský Ferencváros ve 3. předkole Ligy mistrů.

Ferencváros? Silnější v ofenzivě. Zima má velké zkušenosti

včera
Před středečním zápasem 3. předkola Ligy mistrů, které Slavia v Budapešti sehraje proti Ferencvárosi, rozebral Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci stav kádru i sílu soupeře.

Musíme to vydržet bez fanoušků a zvládnout to za ně

včera
Sešívaní odehrají 3. předkolo Ligy mistrů proti maďarskému Ferencvárosi už ve středu od 20:00. Před zápasem mluvil o duelu na tiskové konferenci pro média útočník Jan Kuchta.

Další články