Vzhůru do Glasgow! Mládež poběží za áčkem

Prahu a největší skotské město Glasgow, dějiště odvetného zápasu osmifinále Evropské ligy, dělí 1897 kilometrů. Slávistická mládež se rozhodla, že tuto vzdálenost virtuálně uběhne. Akce na podporu prvního týmu začala v pátek!

Společné trénování mládežnické akademie není vzhledem k opatřením kvůli COVIDU-19 stále možné. Proto se zrodil nápad na organizaci virtuálního běhu.

„Přišlo nám to jako další super motivace pro hráče z akademie. Všichni teď trénují jen v domácích podmínkách, běhání se může zdát někdy nezáživné. Zaokrouhlili jsme kilometry na 1900 a dali jsme tak hráčům za cíl spojit se alespoň virtuálně a pokusit se uběhnout zaokrouhlenou vzdálenost, která odpovídá vzdálenosti z Prahy do Glasgow. A tím tak i vyjádřit podporu A-týmu, který čeká náročná odveta Evropské ligy," prozrazuje jeden z autorů myšlenky a trenér kategorie U7 Patrik Jíra.

Čtvrteční zápas v Edenu skončil remízou 1:1, pro postup mezi nejlepších osm týmů Evropské ligy tak musí svěřenci Jindřicha Trpišovského alespoň jednou skórovat.

Gró běžecké výzvy je prosté. Hráči ve svých kategoriích sčítají kilometry, které individuálně uběhnou za den v rámci tréninku kolem svého bydliště, a ty se následně odečtou z celkové vzdálenosti. Do akce se zapojí i trenéři a širší realizační týmy akademie.

„Doufáme, že náš projekt osloví co nejvíce hráčů, kteří tak naleznou další motivaci ke svému rozvoji a dosáhnutí vytyčeného cíle. Myslím, že necelých 1900 kilometrů dokážeme do čtvrtka 18. března uběhnout," přidává svůj pohled Jiří Janeček, šéftrenér přípravek.

Akce začíná v pátek 12. března, průběh cesty můžete sledovat na sociálních sítích mládeže. Facebook Twitter a Instagram.

Aktuálně

Ve středu od 19:00 dohrávka v Edenu s Olomoucí

dnes
Sešívané čeká ve středu od 19:00 v domácím prostředí dohrávka 3. kola FORTUNA:LIGY se Sigmou Olomouc. Zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a Oscar Dorley.

Informace pro fanoušky na zápas s Pardubicemi

dnes
V článku si přečtěte informace o vstupenkách a vstupu na venkovní zápas s Pardubicemi na stadionu v Ďolíčku.

Ověřte svou bezinfekčnost pohodlně a bez front!

dnes
Každý návštěvník domácího utkání SK Slavia Praha má nyní možnost ověřit si svou vstupenku či permanentku pohodlně pomocí svého telefonu či počítače. Zároveň má každý fanoušek možnost kontroly stavu ověření jeho vstupenky či permanentky v systému TicketPortal.

Další články