Z vítězství máme radost, ale není to primární cíl

Jaroslav Köstl a Tomáš Holeš se po vítězném utkání proti Austrii Vídeň shodli na tom, že výhra v přípravě není primárním cílem, ačkoliv z něj mají všichni pochopitelně radost.

Za sešívané nastoupil poprvé v základní sestavě Tomáš Holeš a ve vítězném zápase proti Austrii Vídeň odehrál celé utkání. „Předešlé zápasy se nám výsledkově nepovedly. Chtěli jsme vyhrát a povedlo se to. V prvním poločase jsme byli lepší. Vytvořili jsme si šance, dali jsme góly. Bohužel jsme i jeden dostali. Začátek druhého poločasu byl také dobrý, ale potom to bylo z naší strany takové unavenější. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ hodnotila nová sešívaná posila první vítězné utkání v přípravě.

Z výsledku měl radost i asistent trenéra Jaroslav Köstl, ačkoliv jedním dechem dodával, že v přípravě sledují jiné cíle. „Konečně jsme vyhráli, i když v přípravě vítězství není to primární, po čem jdeme. Je to ale samozřejmě příjemné. Naším hlavním cílem bylo rozložit zápasovou zátěž v přípravě mezi všechny, což se povedlo. Herní projev byl slušný, stejně jako tomu bylo na Slovanu. Bohužel se trochu potýkáme s koncovkou. Měli jsme několik příležitostí, které jsme neproměnili. Pak jsme ale naštěstí rozhodli krásným gólem Tomáše Holeše,“ nabídl své hodnocení.

Právě Tomáš Holeš měl na výsledku zápasu významný podíl. Kromě vítězného gólu se však nechtěně a nutno říci nezaslouženě podepsal i pod druhý gól Austrie, který Rakušané vsítili po chybně odpískané ruce. „Rozhodčí mi odpískal ruku. Já jsem si to zpracoval na prsa. Nechápu, co viděl. Prostě se tak rozhodl, co s tím ale nadělám. Při třetím gólu mě krásně Jarda Zelený našel na zadní tyči a já jsem to trefil nártem.“

Pro herní soustředění si sešívaní vybrali rakouský Bad Erlach, kde mají k dispozici vše, co k přípravě na novou sezonu potřebují. „Jsem v týmu chvíli, ale moc se mi tady líbí. Jsem tu moc rád. Na soustředění máme skvělé podmínky. Panuje tu velká spokojenost,“ nacházel Tomáš Holeš pouze superlativy po dotazu na to, jak se mu zamlouvá dosavadní průběh soustředění.

Jaroslav Köstl o rakouském kempu mluví také pozitivně. Zklamán je zatím z jediné věci. „Jediným negativem soustředění je viróza Milana Škody, která je trochu těžšího rázu. Zatím nemohl zasáhnout do žádného z přípravných zápasů. Soustředění jinak splňuje všechny naše předpoklady a očekávání. Našli jsme zde krásný areál, máme hotel na špičkové úrovni. Máme to na hřiště dvě minuty,“ vychvaloval na závěr areál, kde je tým ubytovaný.

Fotogalerie

Aktuálně

GALERIE: Oslavy 20. titulu

před 3 dny
Slavia přidala druhou hvězdu za 20. domácí titul. Podívejte se, jak probíhaly oslavy na hřišti, v kabině i na dalších místech!

Ceny si velmi vážím, před pár lety bych tomu ani nevěřil

09.07.2020
Ondřej Kolář zakončil životní sezonu nejen obhajobou titulu, ale i výhrou v anketě LFA o hráče sezony. „Tohle ocenění mohla dostat velká spousta kvalitních hráčů. O to víc si ceny vážím,“ přijímal ocenění skromně.

Mistryně ligy zahájily letní přípravu

09.07.2020
Mistryně ligy vstupují dnes do přípravy na novou sezonu. Trenér Michal Kolomazník musí vyřešit personální změny, nejvíce bude patrná absence hvězdy Kateřiny Svitkové, která míří na vysněné zahraniční angažmá.

Další články