Za postup jsme rádi, s výkonem spokojeni nejsme

Sešívaní v osmifinále MOL Cupu porazili Zlín 3:1. Utkání hodnotil asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Jak hodnotíte utkání a jaká je spokojenost s výkonem?
„Tak s výkonem tolik spokojeni nejsme, protože jsme sice měli pár zajímavých individuálních výkonu jako třeba od Dana Samka a Filipa Horského, tak ten výkon nebyl takový, jaký jsme si představovali. Samozřejmě tomu přispěl i Zlín, který nám utkání ztížil, ale ztížili jsme si ho i sami. Ten přístup nebyl takový, jaký jsme od hráčů očekávali. Mrzí nás to, hlavně v první půli tam byly situace, kdy Dan Samek stál nad míčem, byl okopávaný protihráči a neměl kam balon předat. Vůbec jsme mu nepomohli pohybem až na výjimky, které tam byly. Jsme rádi za Filipa Horského, který zápas zvládl a připsal si gól, což je taková třešnička. Postupujeme, což jsme chtěli a jsme za to rádi, ale s výkonem spokojení nejsme.“

Těší vás postup i z důvodu, že dostali šanci hráči širšího kádru?
„Poslali jsme tam nějaké hráče, kteří nedostávali tolik příležitostí nebo delší dobu tolik nehráli. Někteří na nás zapůsobili v dobrém světle, někteří bohužel ne, což je škoda hlavně pro ně, protože si mohli říct o další šanci, když nás čeká už jen jeden zápas, ale výkon některých hráčů byl zklamání. I když ve druhém poločase bych řekl, že se výkon zvedl a bylo to lepší.“

Jak vás potěšil Filip Horský a jaké měl pokyny?
„Točili se tam s Ondrou Lingrem, protože jsou to oba dva intuitivní hráči. Filda nás potěšil hodně, protože co jsme od něj očekávali podle toho, co vidíme v tréninku, a kam až se posunul potom, co s námi začínal trénovat a po pěti minutách byl zamrkvičkovaný a dál ho to nepustilo, tak od té doby ušel kus cesty a teď to potvrdil. Měl tam situace, kdy si mohl líp nabrat prostor nebo odskakovat do lepšího prostoru, najít si lepší pozici. Ale je v týmu nevyhraný, takže tam drobné chyby byly, ale zaslouží si za výkon pochvalu. Hrál fakt výborně, dal první gól, takže posíláme gratulaci a poděkování do akademie, protože zase vyprodukovali hráče, který může hrát s A-týmem a nehraje tu druhé housle.“

Jak velkou motivací je obhajoba doublu?
„Obrovskou samozřejmě, je to trofej v turnaji. Přistupujeme k tomu se vší zodpovědností, i když ten výkon nebyl stejně jako ve Velvarech optimální a pohárem se tak trochu protloukáme. Věřím, že postupem času ty výkony budou lepší a budou srovnatelné s těmi ligovými zápasy."

V neděli nás čeká poslední zápas podzimu v Ostravě, je to možná teď ten nejtěžší výjezd?
„To by byl asi každý, je to poslední zápas a my nabereme všechny síly, které nám zbývají, a řekl bych že jich ještě máme dost, abychom tam uspěli. Je to prestižní zápas sám o sobě i v rámci celé republiky a postavení v tabulce. Baník po menším období, kdy se mu nedařilo najel opět na vlnu, kde je nahoře a bude to asi zápas se vším všudy kromě diváků, bohužel. Nás to taky mrzí, protože každý rád hraje v dobré atmosféře a na Baníku je, stejně jako tady v Edenu, vždycky fantastická atmosféra."

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články