Zahrát si na takovém stadionu je snem každého

Slávisté se v úterý utkají s Barcelonou na slavném Nou Campu. O svoje pocity před odletem se podělili asistent trenéra Zdeněk Houštecký a hráči Stanislav Tecl a Ondřej Kolář.

Slavisty čeká v úterý zápas Ligy mistrů proti Barceloně na slavném Nou Camp. Natěšení nejsou tak pochopitelně jenom hráči ale i realizační tým. „Zúčastnit se takového fotbalového svátku je něco neuvěřitelného. Každý se na to přirozeně těší,“ vyhlíží čtvrté skupinové utkání Ligy mistrů asistent Zdeněk Houštecký.

Význam blížící se fotbalové události vnímal před odletem podobně i Ondřej Kolář. „Zahrát si na takovém stadionu je sen každého fotbalisty. Těším se a doufám, že zápas zvládneme důstojně. Kdyby se nám podařilo odvést nějaký ten bod, bude to ještě lepší,“ doufá v dobrý výkon sešívaných.

Stanislav Tecl, který si proti Barceloně odehrál druhý poločas, má za to, že se musí slávisté připravit ještě na daleko náročnější test, než který je čekal v Praze. „Čeká nás obrovsky náročný zápas. Pokud si ale chceme zachovat naději na postup, musíme ho jednoduše zvládnout. Budeme proti nim chtít hrát stejně jako doma, ale Barcelona bude chtít zahrát lépe, takže očekávám ještě náročnější zápas,“ vyhlížel velkou fotbalovou bitvu sešívaný útočník.

Asistent trenéra Zdeněk Houštecký především doufá, že se sešívaní budou prezentovat v Barceloně stejným stylem, jako tomu bylo v domácím zápase. „Každý má ještě utkání v Praze, které bylo naprosto vyrovnané, čerstvě v nohách i hlavách. Barceloně jsme byli zdatným soupeřem a nemyslím si, že by tohle utkání mělo být výrazně jiné. Budeme chtít hrát stále stejně aktivně. Očekávám dobrý zápas, ve kterém si to budeme chtít rozdat v Barcelonou na férovku,“

Barcelona v sobotu překvapivě podlehla venku Levante 1:3, Ondřej Kolář si ale nemyslí, že to směrem k úternímu utkání něco znamená. „Zápas v Lize mistrů je něco jiného než v lize. Každý se na něj soustředí jinak. Zápas na Nou Campu bude obzvlášť náročný. Oni hrají doma skvěle, neztrácí mnoho bodů. Věřím, že ale podáme stejný výkon jako v dosavadních zápasech Ligy mistrů.“

Stanislav Tecl nastoupil proti Baníku v základní sestavě přesně po roce a jednom dni od operace kolene. Autor třetí branky utkání nyní pevně věří, že mu gól pomůže v návratu do plné formy. „Doufám, že mě gól nakopne k lepším výkonům. Vím, že to ode mě nebylo ideální. Budu nadále tvrdě pracovat, abych se stále zlepšoval,“ dodal na závěr.

Aktuálně

Legendární funkcionář Jiří Vrba slaví jubileum

dnes
Díky němu se z Dynama Praha stala opět SLAVIA. Legendární funkcionář Jiří Vrba dnes slaví významné životní jubileum. Je mu 90 let.

Slávistky hlásí první změny v týmu

včera
Po předčasném ukončení sezóny, kdy si slávistky zajistily první příčku v tabulce, přichází první změny v týmu. Hned šest hráček ve Slavii končí.

Dostal jsem šanci, teď je na mně pracovat co nejvíc

před 2 dny
Daniel Kosek si na hřišti Liberce odbyl svůj ligový debut za A-tým. Na hřišti strávil hodinu a se svým výkonem byl spokojený. „Jsem strašně rád za šanci. Mým cílem bylo co možná nejvíce pomoct týmu, nebát se hrát. Myslím si, že se to nakonec i vydařilo.“

Další články