Zápasu by slušel spíše výsledek 2:2, ví Kolář

Pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy si proti Genku připsal brankář Ondřej Kolář. V zápase s belgickým soupeřem se zaskvěl několika skvělými zákroky a udržel Slavii ve hře o postup. ​„Zápas se hrál nahoru dolů, oba týmy měly šance skórovat. Bezbrankový výsledek je do odvety dobrý," říká Ondřej Kolář.

Slavia Genku nevstřelila branku, na druhou stranu ani neinkasovala. Byl to hodně těžký zápas?
„Ano, utkání bylo obrovsky těžké, ale věděli jsme, do čeho jdeme. Jsem rád, že jsme nedostali gól, duelu by slušel spíše výsledek 2:2 a ne 0:0. Do odvety pro nás ale je bezbrankový výsledek samozřejmě lepší. Jedeme do Belgie s dobrým výsledkem."

V zápase jste musel řešit několik složitých situací, která pro vás byla nejtěžší?
Nejtěžší zákrok pro mě byl nájezd De Norreho ze strany, který jsem naštěstí vytěsnil vedle. Složitá ale byla i situace, kdy jsem vyrážel balon a soupeř dal gól z dorážky. Ta sice byla z ofsajdu, ale popravdě řečeno jsem si myslel, že to byla regulérní branka."

V první půli trefil Trossard vaši levou tyčku, měl jste proti jeho střele šanci zasáhnout?
Já jsem se popravdě jen modlil, ať mě ta střela trefí, nebo jde mimo bránu. Pro brankáře jsou tyto situace hrozně těžké, hráč to může poslat kamkoliv. Trossard to udělal dobře, ale naštěstí trefil tyč a od té se míč odrazil ven z brány."

Čekali jste, že soupeř bude hrát tak ofenzivně?
„Oni ve své lize dávají hodně gólů, hrají útočně. Neměli důvod, proč to v utkání proti nám měnit. Z jejich stylu hry vyplynulo, že zápas byl nahoru dolů, a jak říkám, mělo to skončit spíše 2:2 než 0:0."

Připsal jste si pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy, sledujete tyto statistiky?
Potěší každá nula, ale je to zásluha celého týmu. Proti Genku fungovala výborně celá obrana a já jsem rád, že jsem k ní mohl klukům pomoci. Myslím si, že všechna naše čistá konta v Evropské lize jsou zasloužená, hrajeme vzadu zodpovědně."

Byl jste ze všech utkání Evropské ligy, ve kterých jste udržel nulu, nejblíže inkasování branky právě proti Genku?
„Určitě ano. Oni zas tolik šancí neměli, ale zápas se hrál nahoru dolů a ke gólu měli hodně blízko."

S čím do Belgie pojedete?
„Bezbrankový výsledek je pro nás dobrý, protože jsme neinkasovali, a já věřím, že v Genku nějakou branku dáme a postoupíme. Jak jsem ale říkal, soupeř je dobrý směrem dopředu a my se především musíme vyvarovat chyb v obraně a neinkasovat."

Aktuálně

B-tým: Sešívaní neudrželi vedení a v Písku těsně prohráli

dnes
Mladí slávisté podlehli v předposledním zápase podzimní části sezony domácímu Písku těsně 1:2. Jedinou branku sešívaných vstřelil Adam Toula, vyrovnávací branku soupeře měl na svědomí bývalý slávista Štěpán Koreš.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

dnes
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

dnes
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Další články