Zápasu by slušel spíše výsledek 2:2, ví Kolář

Pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy si proti Genku připsal brankář Ondřej Kolář. V zápase s belgickým soupeřem se zaskvěl několika skvělými zákroky a udržel Slavii ve hře o postup. ​„Zápas se hrál nahoru dolů, oba týmy měly šance skórovat. Bezbrankový výsledek je do odvety dobrý," říká Ondřej Kolář.

Slavia Genku nevstřelila branku, na druhou stranu ani neinkasovala. Byl to hodně těžký zápas?
„Ano, utkání bylo obrovsky těžké, ale věděli jsme, do čeho jdeme. Jsem rád, že jsme nedostali gól, duelu by slušel spíše výsledek 2:2 a ne 0:0. Do odvety pro nás ale je bezbrankový výsledek samozřejmě lepší. Jedeme do Belgie s dobrým výsledkem."

V zápase jste musel řešit několik složitých situací, která pro vás byla nejtěžší?
Nejtěžší zákrok pro mě byl nájezd De Norreho ze strany, který jsem naštěstí vytěsnil vedle. Složitá ale byla i situace, kdy jsem vyrážel balon a soupeř dal gól z dorážky. Ta sice byla z ofsajdu, ale popravdě řečeno jsem si myslel, že to byla regulérní branka."

V první půli trefil Trossard vaši levou tyčku, měl jste proti jeho střele šanci zasáhnout?
Já jsem se popravdě jen modlil, ať mě ta střela trefí, nebo jde mimo bránu. Pro brankáře jsou tyto situace hrozně těžké, hráč to může poslat kamkoliv. Trossard to udělal dobře, ale naštěstí trefil tyč a od té se míč odrazil ven z brány."

Čekali jste, že soupeř bude hrát tak ofenzivně?
„Oni ve své lize dávají hodně gólů, hrají útočně. Neměli důvod, proč to v utkání proti nám měnit. Z jejich stylu hry vyplynulo, že zápas byl nahoru dolů, a jak říkám, mělo to skončit spíše 2:2 než 0:0."

Připsal jste si pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy, sledujete tyto statistiky?
Potěší každá nula, ale je to zásluha celého týmu. Proti Genku fungovala výborně celá obrana a já jsem rád, že jsem k ní mohl klukům pomoci. Myslím si, že všechna naše čistá konta v Evropské lize jsou zasloužená, hrajeme vzadu zodpovědně."

Byl jste ze všech utkání Evropské ligy, ve kterých jste udržel nulu, nejblíže inkasování branky právě proti Genku?
„Určitě ano. Oni zas tolik šancí neměli, ale zápas se hrál nahoru dolů a ke gólu měli hodně blízko."

S čím do Belgie pojedete?
„Bezbrankový výsledek je pro nás dobrý, protože jsme neinkasovali, a já věřím, že v Genku nějakou branku dáme a postoupíme. Jak jsem ale říkal, soupeř je dobrý směrem dopředu a my se především musíme vyvarovat chyb v obraně a neinkasovat."

Aktuálně

Kluci ukázali, že jsou velký tým

včera
Asistent trenéra Jaroslav Köstl vnímal utkání i na některé chyby velmi pozitivně. „Výkon nebyl bezchybný, ale i přes to dokážu tvrdit, že byl skvělý,“ hodnotil po zápase.

Po herní stránce to bylo výborné, říká Souček

včera
Skvělým výkonem podpořeným dvěma vstřelenými góly pomohl Slavii k vítězství v 292. derby a postupu do finále poháru záložník Tomáš Souček. „Máme těžký program, vítězství nám ale nalije krev do žil," těší sešívanou dvaadvacítku.

Zaslouženě jsme vyhráli, těší Lukáše Masopusta

včera
Třetím gólem završil Lukáš Masopust jednoznačnou výhru 3:0 v pohárovém derby a pomohl k postupu do finále MOL Cupu: „Je to Mickův gól. Já jsem to dostal na zlatém podnosu," pochválil svého spoluhráče střelec třetí branky.

Další články