Zemřel herec a spoluzakladatel Odboru přátel Slavie Jan Skopeček

Další smutná zpráva přišla z červenobílého uměleckého světa. Ve věku 94 let zemřel oblíbený herec a celoživotní slávista Jan Skopeček.

Jan Skopeček se narodil 19. září 1925 v Litoměřicích, s rodinou se následně přestěhoval do východních Čech a poté do Prahy. Za druhé světové války byl totálně nasazen, na jejím konci se pak kvůli svému židovskému původu dostal do koncentračních táborů v dnešním Polsku a Německu. Svou hereckou kariéru nastartoval v Brně a Přerově, od roku 1947 hrál v Horáckém divadle v Jihlavě, kde také poznal svou ženu, herečku Věru Tichánkovou.

Společně se v roce 1949 stali zakládajícími členy pražského Divadla pod Palmovkou, kde byl Skopeček desítky let stálým členem. Po revoluci působil i ve Strašnickém divadle, Divadle Komedie nebo Divadle Archa, několik divadelních her a rozhlasových dramatizací sám napsal.

Z televizní obrazovky si ho můžeme pamatovat ze seriálu Tři chlapi v chalupě, zahrál si i ve filmech Vyšší princip, Marečku, podejte mi pero! Nebo v pohádce S čerty nejsou žerty. S fotbalovým prostředím se potkal třeba ve filmech Klapzubova jedenáctka nebo Kožené slunce.

Jan Skopeček byl velkým fanouškem fotbalové Slavie, v roce 1964 byl jedním ze známých umělců, kteří pomáhali založit Odbor přátel a zachránit tak náš klub v jednom z jeho nejtěžších období. I v pokročilém věku jsme ho mohli vídat na tribuně v Edenu.

Rodině i přátelům Jana Skopečka vyjadřuje Slavia upřímnou soustrast. Mistře, odpočívejte v pokoji a pozdravujte v červenobílém nebi… 

Aktuálně

B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai

dnes
Sešívané béčko remizovalo v prvním ligovém zápase sezony na hřišti Admiry 1:1. Jediným úspěšným střelcem Slavie se stal Ubong Ekpai.

B-tým vstoupí do sezony v neděli na půdě Admiry

včera
B-tým už v neděli vstoupí do soutěžního ročníku ČFL skupiny A. První utkání čeká sešívané s pražskou Admirou.

Taras? Teď stoper číslo 1. Fanoušci jsou jako živá voda

před 2 dny
Jindřich Trpišovský po vítězném utkání v Teplicích chválil Oscara, třígólového Ivana Schranze i Tarase Kačarabu. A smekl také před fanoušky, kteří na startu nové ligové sezony plní stadiony.

Další články