Změny v akademii: Nové vedení i realizační týmy

Se závěrem sezony a před začátkem té nové přichází se změnami slávistická mládežnická akademie. Nové složení bude mít jak vedení akademie, tak i realizační týmy.

Na postu manažera slávistické akademie končí Jiří Plíšek, který ve Slavii působil od podzimu roku 2015. „Jirkovi patří obrovské poděkování za bezmála pět let práce pro Slavii. V mládeži se povedla nastavit zcela nová struktura organizace, jasné principy a systém práce. Nebyla to jednoduchá úloha,“ říká člen představenstva Jiří Bílek, který má na starosti B-tým, mládež a ženy.

Jiří Plíšek odchází ze Slavie po vzájemné dohodě. „Jirkovi ještě jednou za práci pro klub děkujeme a do jeho další funkcionářské nebo trenérské kariéry mu přejeme jen to nejlepší,“ dodává Jiří Bílek.

Novým šéfem slávistické mládežnické akademie se stává Petr Hurych. Ten ve Slavii s krátkou přestávkou působí odmalička. Nejprve jako hráč, následně jako trenér a v letech 2010-2012 také jako šéf mládeže. Po krátké přestávce mimo klub v posledních letech ve Slavii vykonával pozici šéfskauta.

„Petr Hurych je velký profesionál a odborník, který zná velmi dobře nejen slávistické, ale celé fotbalové prostředí. Od jeho přesunu na post šéfa mládeže si slibujeme posun v nastolené koncepci a navázání na práci Jirky Plíška. Z pozice šéfskauta je také v úzkém kontaktu s realizačním týmem A-týmu, takže věříme, že využije i tyto zkušenosti,“ vysvětluje Jiří Bílek, do jehož gesce právě mládež spadá.

„Na úvod je potřeba poděkovat Jirkovi Plíškovi. Právě s ním jsme v klubu znovu rozjížděli skauting mládežníků a v mládeži udělal obrovský kus práce. Věříme, že se nám na dosavadní práci povede navázat, a ještě ji posunout,“ říká na úvod ve své nové funkci manažer slávistické akademie Petr Hurych.

Jeho pravou rukou bude nadále Martin Hladík, další z řady klubových pracovníků, kteří jsou ve Slavii několik let. Dosud působil jako sekretář mládeže, nyní bude nově vykonávat funkci technického manažera akademie. „Všem přeji hodně štěstí a těším se na spolupráci, která už doteď byla skvělá a do budoucna ji ještě vylepšíme,“ dodává na Jiří Bílek.

Řady změn doznaly i realizační týmy Slavie v mládežnické akademii. Novým trenérem B-týmu se stal Marek Jarolím, Martin Hyský nově povede Slavii U19. David Střihavka povede tým U15 a do akademie přichází i další bývalý hráč Slavie a odchovanec. Milan Černý bude asistentem u týmu U17. Další změny v realizačních týmech přineseme v nejbližších dnech.

Aktuálně

Zápas jsme zvládli jako tým. Hráli jsme velice dobře

dnes
Po remízovém derby si čas na pár otázek našel i brankář sešívaných a dost možná i největší letošní osobnost ligy Ondřej Kolář. Ten se stal i rekordmanem v počtu vychytaných nul za sezonu. „Číslo, které jsme překonali, je neuvěřitelné,“ míní gólman.

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Obhajoba byla ještě těžší, než zisk prvního titulu

včera
Sešívaní v posledním zápase sezony remizovali se Spartou a zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Jediná kaňka je, že jsme nevstřelili kýženou branku," říká Jindřich Trpišovský.

Další články