Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

středa 26. 7. 2000

Slavia na Strahově ve 2. předkole LM porazila FK Sämkir

26. července 2000 zvítězili fotbalisté Slavie jen nejtěsnějším rozdílem 1:0 na Strahově v úvodním zápase druhého předkola Ligy mistrů nad ázerbájdžánským mistrem FK Sämkir. Z mnoha šancí dokázal proměnit Zelenka ve 38. minutě jen jedinou, ve 14. minutě neproměnil Ulich penaltu za sražení Zelenky. Sestava: Černý – Rada, A. Petrouš, Kozel – L. Došek, Ulich, Nečas, Dostálek, Kuchař, Zelenka a Švancara. Střídali Sedláček a Vágner. Trenér František Cipro. Do odvety v Baku tak Slavia odjížděla s minimálním náskokem. V očekávané sestavě, tedy i s nejnovější posilou Švancarou v útoku, začali domácí fotbalisté očekávaným náporem, jejich hra však trpěla především nepřesnými přihrávkami. Gólu se skromná návštěva na Strahově dočkala až ve 38. minutě. Kozel vyslal kolmou přihrávkou Zelenku a i když jeho ránu stačil Mechtijev tečovat, míč skončil za jeho zády. Hru plnou nepřesností předváděli fotbalisté Slavie i po změně stran a do šancí se dostávali jen po standardních situacích. Největší šanci druhého poločasu zahodil Nečas dvacet minut před koncem. Švancara hezky unikl po křídle, Zelenka se zbavil soupeřova obránce a našel nabíhajícího Nečase, který ovšem namířil jen do nohy brankáře Mechtijeva. „Jsem zklamaný z výsledku, 1:0 je vzhledem ke kvalitám obou mužstev velmi málo. Ve druhém poločase jsem byl navíc velice zklamán i hrou. Několikrát jsme se dostali z ofsajdových pastí, ale chyběla finální přihrávka. Ve druhém poločase jsme měli tlak, ale jen k šestnáctce. Chybou bylo hlavně to, že jsme hráli moc komplikovaně a neprosadili jsme se ve standardních situacích, i když jsme měli výškovou převahu. To mě hodně mrzí,” hodnotil utkání trenér František Cipro.