Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

čtvrtek 12. 8. 2004

Výhra ve 2. předkole Poháru UEFA nad Dinamem Tbilisi

12. srpna 2004 se hrálo na strahovském stadionu 2. předkolo Poháru UEFA mezi Slavií a Dinamem Tbilisi. Červenobílí vyhráli 3:1. Branky vstřelili Adauto, Piták a střídající Kalivoda. Sestava: Černý – L. Došek , Latka, Bejbl, Kratochvíl – Piták, Švec, Kuka, Sedláček (90. Táborský) –Adauto (84. Chleboun), Fořt (46. Kalivoda). Trenérem byl Josef Csaplár. Slavia prohrávala, kazila na co sáhla. Nakonec ale houževnaté fotbalové bojovníky z gruzínského Tbilisi uválcovala. Obrat ve 2. předkole Poháru UEFA zařídil záložník Karel Piták. Pískot a nadávky doprovázely slávisty na cestě do šaten před pauzou. Hosté je chvílemi přímo školili. Ve 12. minutě si Kakaladze úsměvně položil na trávník obránce Doška, nahrál Melkadzemu a bylo to 0:1. V první půli Slavia na soupeřovu branku takřka nevystřelila. Po pauze a po důrazné řeči v kabině se však slávisté zvedli, z části také díky tomu, že se Kuka přesunul ze zálohy na hrot. V 60. minutě ale Shashiashvili fauloval Pitáka a Adauto proměnil nařízenou penaltu. O tři minuty později po Sedláčkově rohu Piták poslal hlavou Slavii do vedení. Zmrtvýchvstání červenobílých dokonal po Pitákově akci náhradník Kalivoda.