Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

čtvrtek 14. 11. 2002

Výhra 5:1 a postup přes Partizan Bělehrad v Poháru UEFA

14. listopadu 2002 vyhrála Slavia na Strahově odvetu 2. kola Poháru UEFA nad FK Partizan Belehrad v prodloužení 5:1. Sestava: Černý – L. Došek, Müller, Petrouš, Hrdlička (108. Kuchař) – Piták, Gedeon, Dostálek, Skácel – T. Došek (78. Kuka), Vachoušek (91. Adauto). Po dvou brankách vstřelil Vachoušek, jednu vstřelil Petrouš z penalty, další góly přidali Gedeon a Adauto. Až ve třiceti minutách nad rámec normální hrací doby si Slavia zajistila postup do dalšího kola Poháru UEFA přes jugoslávský Partizan Bělěhrad. Devadesát minut odvety skončilo stejným výsledkem jako první zápas. Přitom utkání měla Slavia po většinu času jasně pod kontrolou. Už během první půle domácí vymazali dvoubrankové manko a ve druhé si i přes zvýšenou aktivitu Partizanu vypracovali řadu nadějných příležitostí ke zvýraznění náskoku. Navíc hosté hráli od 67. minuty o deseti. Ale ani třetí gól nepomohl Slavii ke klidnému postupu. Oslabený soupeř si brankou na konci normální hrací doby vynutil dalších třicet minut hry. V nich postupový gól zařídil Patrik Gedeon, pátou trefu přidal Evandro Adauto.