Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

středa 22. 5. 1946

Výhru s Derby County vidělo 45 000 diváků

22. května 1946 vidělo 45 tisíc diváků vítězství SK Slavia s Derby County 3:1. Zápas se hrál na hřišti Sparty. Branky vstřelili Holman, A. Bradáč a Bican. V sestavě je doplňovali Kabíček, Luka, Říha, Trojan, Hampejs, Hanke, Kopecký a Vlk. Trenérem byl Emil Seifert.

středa 22. 5. 2019

Slavia vyhrála domácí pohár a získala double

22. května 2019 vyhrála Slavia v Olomouci ve finále MOL Cupu nad Ostravou 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech unikátní double! Utkání odstartovalo ve fantastické atmosféře udávané oběma fanouškovskými tábory a na první šanci nemuseli diváci příliš dlouho čekat. Hned ve druhé minutě srazil centrovaný míč ve vápně hlavou Milan Škoda k nohám Jaromíra Zmrhala. Ten z otočky nebezpečně vypálil, ale jeho střelu zablokoval obránce Baníku. Slavia dostala postupem času soupeře pod tlak, a ten vyvrcholil ve 36. minutě po faulu Procházky na Michaela Ngadeua v pokutovém území. Rozhodčímu ruka v obličeji kamerunského obránce neunikla a bez váhání nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Tomáš Souček, poslal Budinského na opačnou stranu a v klidu zakončil – 1:0 pro Slavii! To, na co sešívaní fanoušci dlouho čekali – pojišťovací gól, přišlo v 77. minutě. Alex Král si všiml nabíhajícího Lukáše Masopusta, který skvělým načasováním oklamal ofsajdovou past ostravských. Vzápětí unikl dotírajícímu a tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Levou přízemní střelou rozvlnil síť a spustil vlnu oslav před slávistickými fanoušky – 2:0 pro sešívané! Závěr utkání si slávisté zkušeně pohlídali, nepřipustili žádné zbytečné zdramatizování a zvítězili ve finále nad Ostravou přesvědčivě 2:0. Červenobílí tak jen pár dní po zisku ligového titulu zkompletovali vítězstvím MOL Cupu unikátní double, na který čekala Slavia dlouhých 77 let! Sestava Slavie: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré (55. Král) – Masopust, Hušbauer (73. Olayinka), Zmrhal – Milan Škoda (83. Kúdela). Trenér: Jindřich Trpišovský.