Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

neděle 26. 5. 1912

Slavia získala počtvrté Charity Cup

26. května 1912 vyhrála Slavia počtvrté Charity Cup (Pohár dobročinnosti). Finále na hřišti Slavie vidělo 7 500 diváků. Domácí porazili Viktorii Žižkov 4:3. Dvě branky vstřelil Košek, jednu přidali Medek se Širokým. Zbývající hráči byli Pimmer – Krummer, Hajný – E. Benda, Holý, Macoun – Prošek a G. Jahn. Trenérem byl J. W. Madden. VII. ročník Charity Cupu vyhrála Slavia potřetí za sebou. Finále s Viktorií Žižkov bylo popisováno jako zarputilé a místy za hranicí slušnosti od borců obou stran.

neděle 26. 5. 2019

V Edenu vypukly mistrovské oslavy

26. května 2019 vypukly v Edenu oslavy 19. titulu. Fotbalisté Slavie v posledním kole nadstavby porazili ve 293. derby Spartu 2:1. Následné oslavy mistrovského titulu tak vypukly do plně vítězné atmosféry. Slavia soupeře od úvodních minut téměř nepustila k míči a odměnou jim za to byl brzký gól. Na roh Lukáše Masopusta si ve vápně nejvýše vyskočil Tomáš Souček a nedal brankáři Hečovi šanci – 1:0 pro Slavii! Oslavy mírně narušila situace z 19. minuty, kdy nařídil rozhodčí po faulu na Tetteha pokutový kop ve prospěch Sparty. Míče se ujal Kanga a střelou k tyči vyrovnal. Do druhého poločasu sešívaní vlétli stejně jako do dějství prvního a výsledek byl stejný – brzká branka Slavie! Petr Ševčík využil v 50. minutě rozhozené bránící linie soupeře a přesným průnikovým pasem vysunul do náběhu Vladimíra Coufala. Pravý bek si všiml sprintujícího Alexandra Baluty a míč mu naservíroval před branku. Ten už neměl těžkou úlohu, rozvlnil síť a vrátil Slavii vedení – 2:1! Slávisté utkání dohráli v poklidu a žádné góly už nepadly. Po závěrečném hvizdu tak mohly propuknout bouřlivé oslavy zisku doublu společně se slávistickými fanoušky přímo na hřišti! Sestava Slavie: Kovář – Coufal, Kúdela, Deli, Zelený – Souček, Král – Masopust (82. Hromada), Ševčík, Olayinka (88. Tecl) – Baluta (62. Stoch). Trenér: Jindřich Trpišovský.