Historický kalendář

neděle 13.10.1907

První derby trenéra Maddena skončilo nerozhodně

13. října 1907 se po jedenácti letech opět hrálo derby mezi Slavií a Spartou. Souboj skončil nerozhodně 2:2. Branky Slavie vstřelil Bělka. Sestava Slavie: Pulchert – Krummer, Kolář – E. Benda, Jirkovský, Kotouč – Lomoz, Bělka, Jenny-Starý, Košek a Jahn. Trenérem byl J. W. Madden. Ačkoliv se všichni těšili na jasné a vysoké vítězství Slavie, opak byl pravdou. Sice už ve 4. minutě vyloučil rozhodčí Freja hráče Sparty za faul na brankáře Pulcherta a brzy nato vedla Slavia 1:0. Když pak sparťan Hradecký vyrovnal a přidal další gól, schylovalo se k senzaci. Sparta se stáhla do obrany, devět hráčů pobíhalo a bránilo před sparťanskou brankou a nedovolilo žádnému z velkolepých slavistických útočníků vyrovnat. Naštěstí však Bělka minutu před koncem zachránil čest Slavie. Utkání řídil bývalý kapitán Slavie MUC. Karel Freja. Bylo to první derby pro trenéra Maddena i pro Bělku, který vstřelil první regulérní gól derby.