Historický kalendář

neděle 23.10.2005

Slavia na Strahově deklasovala v derby Spartu 4:1

23. října 2005 porazila Slavia na Strahově v derby Spartu 4:1. Slávistické branky vstřelili: Švento, Latka, Vlček, Krajčík. Vítězná sestava pod taktovkou trenéra Karla Jarolíma: Kozáčik – Krajčík, Latka, Suchý, Zbončák – Victorino (36. Švec), L. Jarolím (79. Kratochvíl), Hrdlička, Švento - Vlček, Fořt (84. Pešír). Hned první vážnější útok Sparty znamenal pro svěřence trenéra Karla Jarolíma pohromu. V páté minutě poslal Kisel míč do uličky Matušovičovi, jehož střelu Suchý lehce tečoval a oblouček skončil v Kozáčikově síti. Po čtvrthodině Hrdlička neprostřelil sparťanskou zeď, ale Petráš v šestnáctce srazil Jarolíma a sudí Jára nařídil penaltu. Fořt ji ale kopl slabě a Blažek střelu k levé tyči zlikvidoval. Po půlhodině hry unikl nový kapitán Vlček po pravém křídle. Na jeho centr na vzdálenější tyč naběhl Švento, a přestože byl tísněn dvěma hráči, v pádu vyrovnal. Více ze hry měli domácí, ale hosté hrozili nebezpečnými brejky. Po přestávce začal velký nápor Slavie. V 61. minutě po Jarolímově rohovém kopu přeskočil všechny Latka a strhl vedení na stranu domácích. O dvě minuty později po dlouhém pasu prodloužil Švento míč na Vlčka a ten z voleje krásně přehodil vybíhajícího Blažka. A domácí udeřili počtvrté. Krajčík si pohrál s hostujícími obránci a z úhlu trefil přesně růžek Blažkovy branky. Slavia oslavila teprve třetí vítězství nad Spartou v samostatné české lize a postoupila na třetí místo v tabulce.