• Váha / 80 kg
  • Datum narození / 8. 11. 2000 (23 let)
  • Národnost / Česká

Bývalé působiště: Sigma Olomouc

David Zima je odchovancem Olomouce, za kterou na podzim 2019 stihl nastoupit do svých dvou premiérových utkání ve FORTUNA:LIZE. Prvních devadesát minut v kariéře odehrál na hřišti Zlína, kde Hanáci nakonec prohráli těsně 1:0, ve svém druhém utkání v nejvyšší české soutěži pak pomohl vyválčit bod proti pražským Bohemians. Úspěšnost soubojů se u mladého obránce zastavila na 70,6 %, v úspěšnosti přihrávek dosáhl David Zima dokonce více než 84 % přesnosti.

Na podzim 2019 odehrál talentovaný stoper i jedenáct utkání za B-tým Olomouce ve třetí lize, dalších devadesát minut si připsal v MOL Cupu, kde Sigma porazila Duklu jasně 4:0. David Zima je také dlouholetým mládežnickým reprezentantem, v roce 2019 nastoupil ke čtyřem zápasům reprezentace do dvaceti let a zahrál si i na Mistrovství Evropy U19 v Arménii. Reprezentaci U21 pomohl ke kvalifikaci na Euro a na podzim 2020 si vysloužil i pozvánku do reprezentačního áčka. S Ondřejem Kúdelou vytvořil v sezoně 2020/21 stabilní obrannou dvojici a pravidelně nastupoval do zápasů Evropské ligy, kde pomohl Slavii k postupu do čtvrtfinále. V sešívaném dresu získal také domácí double a jeho skvělé výkony mu vynesly nominaci na EURO.

Do FC Turín Zima zamířil v červenci 2021, za dva a půl roku odehrál ve vínovém dresu 34 ligových střetnutí. Z pozice člena základní sestavy během listopadového srazu pomohl české reprezentaci k postupu na evropský šampionát. Proti Polsku i Moldavsku odehrál kompletní porci minut. V lednu 2024 se vrátil do Slavie.