• Datum narození / 22. 8. 2000 (23 let)
  • Národnost / Česká

Bývalé působiště: FC Slovácko (do roku 2017), Bohemians 1905 (do roku 2019), FC Slovan Liberec (do roku 2020)

Dvacetiletý záložník začal svou fotbalovou kariéru v klubu 1. FC Slovácko, kde hrál od svých osmi let. V roce 2017 se pak spolu se svým bratrem Štěpánem (ročník 2004) přestěhoval do Prahy, kde jeho mladší bratr Štěpán přestoupil do Slavie, Michal zamířil do celku Bohemians Praha 1905. Krátce ale nastupoval i v červenobílém.

Po ročním působením v Bohemians přišel další přestup, tentokrát na sever Čech do Liberce. První sezonu nastupoval Michal Beran za liberecký tým U19, v sezoně 2019/20 se už ale probojoval do A-týmu, v jehož dresu si také 30. září 2019 odbyl prvoligový debut, když naskočil na závěrečných pět minut do utkání s Českými Budějovicemi. V podzimní části nastupoval převážně za B-tým, větší porci ligových minut zaznamenal v jarní části soutěže. První ligová trefa přišla 30. května 2020, prosadil se ve vítězném utkání proti Slovácku. Svými výkony v jarní části pomohl Liberci jak v cestě do finále domácího poháru, tak ke konečnému pátému místu v lize, které po úspěšné baráži o Evropskou ligu přineslo libereckou účast v evropských pohárech.

Po přestupu do Slavie v létě 2020 odešel na hostování do Liberce, za který nastoupil do 10 ligových utkání, v nichž asistoval u dvou gólů. Zahrál si i 8 zápasů Evropské ligy včetně předkol. Po podzimní části sezony ho Slavia stáhla z hostování zpět. V jarní části sezony naskakoval do zápasů většinou z lavičky a podařilo se mu vybojovat double a postoupit do čtvrtfinále Evropské ligy.

Posledních 5 zápasů

Kolo Datum Utkání Skóre Min G A ŽK ČK
34. kolo 29. 5. 2021 SK Slavia Praha vs SK Dynamo České Budějovice 2:1 26 0 0 0 0
33. kolo 23. 5. 2021 FK Jablonec vs SK Slavia Praha 1:1 61 0 0 0 0
32. kolo 16. 5. 2021 SK Slavia Praha vs MFK Karviná 1:1 33 0 0 0 0
27. kolo 18. 4. 2021 FC Slovan Liberec vs SK Slavia Praha 0:1 59 0 0 0 0
Osmifinále 3. 3. 2021 SK Slavia Praha vs FC Slavia Karlovy Vary 10:3 30 0 1 0 0