Kapitánská páska | SK Slavia Praha
Více

Kapitánská páska

Projekt Kapitánská páska v sezóně 2023/2024 spojuje sport, sociální oblast a umění prostřednictvím unikátní iniciativy, kde každý měsíc jeden z předních českých umělců navrhuje kapitánskou pásku pro vybraný zápas. Témata se mění každý měsíc a reflektují aktuální společenské otázky a umělecké vize. Ztvárněna byla například problematika žen, osvěta v oblasti duševního zdraví, prevence rakoviny nebo ochrana životního prostředí. Tato unikátní kolekce kapitánských pásek se vydraží a výtěžek bude věnován na charitativní účely. Projekt je součástí širší strategie společenské odpovědnosti Za hranice hřiště, která staví své pilíře na sociální, ekonomické a environmentální pomoci.

Tato strategie, založená na kalendáriu a měsíčních tématech, umožňuje umělcům poukazovat na různé problémy a přinášet osvětu prostřednictvím jedinečné fúze sportu a umění, čímž inovativně propojuje dva zdánlivě odlišné světy a zvyšuje povědomí o důležitých tématech mezi fanoušky.


11 statečných: Startuje projekt Kapitánská páska

První sadu speciálních kapitánských pásek pro dobrou věc navrhlo v srpnu 11 statečných, kterým jsme v rámci projektu „Hvězdných přání“ nebo grantů Nadačního fondu Slavie v uplynulém půl roce pomohli.

Tereza Maxová: Pohyb a pomoc jdou ruku v ruce

Tereza Maxová se v září 2023 zapojila do projektu Slavie a přispěla k pomoci znevýhodněným a opuštěným dětem. V zápase proti Karviné nastoupil kapitán Jan Bořil se speciální páskou navrženou zakladatelkou projektu TeriBear.

Jakub „Masker“ Matuška: Syrový výraz starší generace

Jakub "Masker" Matuška přispěl k osvětě v oblasti podpory zdraví seniorů svým říjnovým návrhem kapitánské pásky. Inspiraci čerpal z gotických výjevů a renesančních předloh, s tváří inspirovanou zapadlou uličkou hlavního města.

Pasta Oner: Genius loci a váleční veteráni

Podpora válečných veteránů se stala tématem pro Pasta Onera v listopadu 2023. Heroické činy našich veteránů připomínáme současným generacím skrze spojení sportu a umění.

Michal Cihlář: Plníme přání!

Michal Cihlář v prosinci 2023 pomohl splnit přání potřebným skupinám. Jeho design s žonglujícím žlutým slonem symbolizuje, že se mohou splnit i zdánlivě nemožná přání.

Krištof Kintera: Všichni jsme křehcí

Lednový návrh Krištofa Kintery upozornil na důležitost duševního zdraví. Jeho design pásky zdůrazňuje složitost lidské psychiky a potřebu péče o ni.

Michal Cimala: Slávistická hvězda jako šuriken proti rakovině

Přínos Michala Cimala k prevenci rakoviny v únoru 2024 spojuje různé obory a přináší inovativní přístup k osvětě této závažné nemoci.

Josefína Jonášová: Panda a fotbal

Josefína Jonášová se v dubnu 2024 zaměřila na environmentální udržitelnost. Její návrh pásky zdůrazňuje důležitost ochrany životního prostředí pro budoucí generace.

Ondřej Vyhnánek aka X-Dog: Nejkrásnější bytosti na planetě

Ondřej "X-Dog" Vyhnánek se v březnu 2024 věnoval problematice žen. Vyjádřil svou dlouholetou podporu Slavii a s hrdostí přispěl svým dílem.

Aleš Najbrt: No Barriers!

Květnový návrh Aleše Najbrta upozorňuje na nutnost přístupnosti pro osoby se speciálními potřebami. Jeho design pásky zdůrazňuje potřebu nepřetržité pomoci a odstraňování bariér.

Michal Škapa: Rodina? V životě to nejdůležitější

4. 1. 2023
Červnovou kapitánskou pásku od Michala Škapy zdobí abstraktní pravěké postavy, symbolizující trvalý význam rodiny. Projekt vrcholí v ikonických červenobílých barvách.