Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Vysočina Jihlava | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Vysočina Jihlava"

3:3
(0:3)
1. kolo, 30. 7. 2012, Multifunkční areál Eden, Praha
SK Slavia Praha - FC Vysočina Jihlava
Branky: <b>Branky:</b> 69. Vošahlík, 88. Kisel, 90. Vošahlík – 8. Vaculík, 21. Koloušek, 45. Tecl (pen.). <b>ŽK:</b> Čontofalský, Nitrianský – Josl, Masopust, Koloušek. <b>Rozhodčí:</b> Příhoda – Moláček, Štěrba.
PRAHA/EDEN - Slavia vstoupila do sezóny 2012/2013 strhujícím zápasem s nováčkem ligy z Jihlavy. Sešívaní po poločase prohrávali 0:3, přesto drtivým finišem dokázali vybojovat bod. Dvěma brankami se na remíze podílela nová posila Slavie Jan Vošahlík.

Shodou okolností hrála Jihlava proti Slavii své úplně první utkání v Gambrinus lize, 5. srpna 2005 uhrála na Strahově remízu 1:1, když se za Slavii trefil Karel Piták. Proti sešívaným zažili jihlavští i svou derniéru v české nejvyšší soutěži. V květnu 2006 zvítězila Slavia v Jihlavě 3:0, první branku vsítil Gaúcho, dvakrát skóroval Stanislav Vlček.

Po první půli to ale v Edenu vypadalo na zcela opačný výsledek, než jakým skončilo úvodní utkání před šesti lety. Jihlava totiž vedla 3:0 a v obrat už asi věřil málokdo.

První šanci měla v 5. minutě Slavia, Škoda ale místo přihrávky na Koreše zvolil křižnou střelu, se kterou si Blažek poradil.

Třígólový náskok Jihlavy se začal rodit v 8. minutě. Tecl získal balon, Masopust nacentroval z pravé strany a Vaculík z patnácti metrů prostřelil gólmana. Ve 21. minutě zopakovali hosté podobnou akci, na jejímž konci byla Kolouškova střela a zvýšení na 2:0.

V poslední minutě první půle kopala Jihlava penaltu po faulu Čontofalského na Jungra a Tecl střelou k tyči zvýšil na 3:0. Slávisty vyprovázel do kabin pískot.

Ani druhá půle dlouho nenasvědčovala tomu, že by se měl výsledek zápasu výrazněji měnit. V 53. minutě vystřídal Jarolíma Vošahlík, do šancí se ale sešívaní stále nedostávali.

K náporu zavelel až v 69. minutě právě nový muž na hřišti Vošahlík. Na pravé straně vápna prošel přes dva obránce a z úhlu prostřelil Jaromíra Blažka. V 77. pak stadion musel tleskat Milanu Škodovi, jehož nádherné nůžky orazítkovaly břevno jihlavské branky.

Na rozdíl jediného gólu snížil až tři minuty před koncem Karol Kisel. Poté, co Latka hlavou tečoval míč na malém vápně poslal Kisel míč levačkou do Blažkovy branky.

Slávisté, pohánění bouřícím stadionem, stihli zápas nakonec vyrovnat. V 90. minutě si na Hubáčkův centr naskočil Martin Latka, hlavou posunul míč před branku a Jan Vošahlík dostal míč do sítě podruhé.

Slavia tak do ligového ročníku 2012/2013 vstoupila remízou 3:3 s Jihlavou. Ve druhém kole se v sobotu 4. srpna představí proti Baníku Ostrava.