Junioři po třech zápasech vyhráli, Varnsdorf porazili 4:1 | SK Slavia Praha

Junioři po třech zápasech vyhráli, Varnsdorf porazili 4:1

4:1
(1:1)
10. kolo, 15. 9. 2014
SK Slavia Praha - FK Varnsdorf
Branky: <b>Branky:</b> 40. a 90. Kuchta, 69. Fialka, 90. Vitarigov - 22. Kučera<br> <b>ŽK:</b> Hauer, Prieložný, Klouda (všichni VAN)<br> <b>Rozhodčí:</b> Lerch - Kožár, Szikszay
PRAHA/XAVEROV - Juniorka Slavie se po třech zápasech bez výhry dočkala opět tří bodů. Na domácím hřišti přehráli slavisté 4:1 Varnsdorf a dvěma góly k tomu přispěl Jan Kuchta.
Slavia byla od začátku jasně lepším týmem, první poločas ale proměnila ve festival spálených šancí. Prvním vystupujícím interpretem byl už v 7. minutě Diop, který dostal krásnou kolmici od Peterky, trefil ale jen vyběhnuvšího gólmana Kloudu. Hned o minutu později převzal štafetu Kuchta, který poslal míč hlavou z malého vápna prozměnu těsně nad břevno.

Jan Kuchta byl v první půli při chuti a v 15. minutě dostal přihrávku na malé vápno od Diopa, jeho ránu z voleje ale vyrazil varnsdorfský brankář. Ve 22. minutě ze své snad první útočné akce udeřili hosté. Novotný podržel míč na středu hřiště, přihrál na levou stranu na Miloslava Kučeru a ten střelou na bližší tyč překonal Soukupa.

Slavia ale byla i nadále aktivnější a směřovala za vyrovnáním. Ve 34. minutě se neujala Myslivečkova střela, o další dvě minuty později tečoval Kuchta Myslivečkův centr jen těsně vedle. Ve 40. minutě se ale Jan Kuchta konečně prosadil. Prošek nacentroval míč z přímého kopu na zadní tyč, tam se k hlavičce dostal právě Kuchta a gólman Klouda jeho střelu nedokázal udržet. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá půle přinesla podobný obrázek jako ta první, trefovala se ale už jen Slavia. V 53. minutě předvedl hezkou individuální akci nejlepší hráč zápasu Jan Kuchta, jeho prudkou střelu ale Klouda vyrazil. V 69. minutě se pak po rohovém kopu míč odrazil k Lukáši Fialkovi a obránce s čerstvými zkušenostmi z A-týmu poslal Slavii do vedení.

Krátce na to byl v hlavní roli opět Kuchta. Ten dostal krásnou přihrávku od Brože, gólman Varnsdorfu ho zastavil faulem a kopala se penalta. Kapitán Slavie Mysliveček ale z penaltového puntíku vystřelil vysoko nad.

Když se neujala ani další Kuchtova šance v 75. minutě, při které mířil náš záložník do břevna, dočkali se sešívaní navýšení skóre nakonec až ze dvou rychlých akcí v samém závěru zápasu. V 90. minutě mířil přesně z levé strany vápna Jan Kuchta a dočkal se tak své druhé branky, v první minutě nastavení pečetil výsledek na konečných 4:1 po rychlém brejku Zelim Vitarigov.