Slavia podlehla Vardaru gólem v poslední minutě | SK Slavia Praha

Slavia podlehla Vardaru gólem v poslední minutě

0:1
(0:0)
přát., 2. 2. 2015
SK Slavia Praha - FK Vardar Skopje (MK)
Branky: <b>Branka:</b> 90. Miranyan <b>ŽK:</b> 13. Prošek – 44. Hambarcimyan. <b>2.ŽK=ČK:</b> 49. Hambarcimyan
ANTALYA - Slavii čekal v rámci druhého pondělního zápasu makedonský soupeř Vardar Skopje. Základní sestava se od té ranní zcela lišila, jediným, kdo z ní zasáhl do duelu s Cracovií, byl Marek Červenka. Utkání pak rozhodla poslední minuta, kdy sešívaní inkasovali a podlehli tak Vardaru 0:1.
Utkání s Vardarem se odehrávalo na krásném stadionu Mardan a také odpolední souboj slávistů měl pomalý rozjezd. Pražský tým měl po většinu zápasu více ze hry. První nebezpečná šance ale přišla pro sešívané až po šestadvaceti minutách, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce Mihajlovič a jen těsně minul levou tyčku. Centimetry k zakončení chyběly v témže okamžiku i Červenkovi.

Soupeř hrál velmi ostře a Slavii se dařilo vybojovat standardní situace, ze kterých hrozil nebezpečnými centry Karel Piták. Ten však nabízel svým spoluhráčům možnost zakončit i ze hry. Pět minut před koncem poločasu vrátil míč nabíhajícímu Červenkovi, který ho ještě posunul na Diopa. Ten se v daném okamžiku ocitl ve svízelné situaci, z těžké pozice se ještě k zakončení dostal, střela šla ale mimo branku.

Tvrdá hra soupeře, která byla místy až za hranou, vyvrcholila v 49. minutě, kdy viděl Hambarcimyan druhou žlutou kartu a musel hřiště opustit. Protože šlo o přátelské utkání, Vardar i tak mohl dohrávat v jedenácti hráčích.

Slavia se snažila prosadit stůj co stůj. Sešívaní založili tentokrát nebezpečnou akci na levé straně, a i když se Proškův centr z vápna odrazil až k jeho úplné hranici, čekal tam na něj nachystaný Diop, který ho rovnou z voleje poslal na brankáře. Pachovski ale bleskurychle zareagoval a míč vytěsnil.

Vardar se s ubíhajícími minutami vzepjal k závěrečnému náporu a v poslední desetiminutovce o sobě dal nepříjemně vědět. Sedm minut před koncem museli po rohovém kopu zachraňovat situaci Rakovan s Proškem, kteří nakonec nebezpečnou hlavičku zpacifikovali. Vzápětí se po centru z levé strany dostal Cederick a zkusil překvapit slávistického brankáře, míč však prošel jen vedle tyče.

Zbývala zhruba minuta do konce zápasu a Bazal mohl být hráčem, který celé utkání rozsekne. Naběhl si na krásný centr, který vyslal z poloviny hřiště Kodr, a mohl jít sám na brankáře. Pachovski ale slávistického záložníka tváří v tvář vychytal.

Přišla poslední minuta zápasu a s ní konečně první branka, která bohužel spadla za záda Mateje Rakovana. Před vápnem Slavie se u míče zjevil Miranyan a střelou o tyč rozhodl utkání.

Sešívaní si tak po dopolední výhře nad Cracovií 1:0 připsali tentokrát prohru s Vardarem Skopje 0:1.