1:0
(1:0)
8. kolo, 27. 9. 2015, Eden Arena
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Branky: <b>Branka:</b> 45. Zmrhal<br> <b>ŽK:</b> Souček, Mikula, Škoda, Zmrhal, Berkovec - Frýdek, Costa, Brabec<br> <b>Rozhodčí:</b> Zelinka - Pelikán, Paták
PRAHA/EDEN ARENA - Derby je naše! Největší zápas sezóny získala na své domácí půdě Slavia, když díky brance Jaromíra Zmrhala ze 45. minuty porazila Spartu 1:0!
Sešívaní ve vyprodaném Edenu začali aktivně a od úvodního hvizdu se snažili útočit. Už v 5. minutě se v protiútoku drali za centrem z pravé strany Škoda s Delim a celá akce skončila ranou našeho nejlepšího střelce z úhlu, kterou ale Bičík dokázal vyrazit.

Ve 20. minutě pak dostal dvojitou šanci k zakončení skvěle hrající Levan Kenia, branku ale z opakovaného pokusu minul. Za další dvě minuty pak poslal Jablonský krásným pasem do úniku Škodu, ten se ale po několika kličkách dostal ze střeleckého úhlu a Bičík mu nakonec stačil míč sebrat zpod nohou.

Slavia měla více šancí, v té další už Zmrhal dokázal přehodit gólmana, míč ale na cestě do sítě zastavil dobíhající Holek. Největší příležitostí Sparty byla v závěru poločasu Matějovského rána z rohu vápna, která ale zamířila jen do boční sítě Berkovcovy branky.

První a nakonec i jediná branka zápasu přišla v poslední minutě úvodní půle. Odražený balon se dostal za velké vápno k Jaromíru Zmrhalovi, který ho z voleje napálil přímo na brankáře Bičíka. Balon ale na své cestě lehounce zaplachtil, sparťanský gólman ho neudržel v rukavicích a střela skončila za brankovou čárou.

Sparta do druhé půle hned dvakrát vystřídala, když na hřiště přišli čerství Fatai a Brabec, do většího tlaku se ale hosté nedostali. Větší vzrušení naopak přinášela fanouškům Slavia, které se otevíral prostor pro rychlé brejky. V 53. minutě přehodil Štohanzl v jednom z nich vyběhnutého Bičíka, u tyče ale stačil balon zastavit Costa.

Největší šance letenských přišla po hodině hry. Berkovec zasáhl proti prudké střele z úhlu, ale míč vyrazil jen před sebe přímo na nohy Kehinde Fataie. Ten z první vracel míč do odkryté sítě a slávisty od vyrovnání zachránila tyč, i když míč perfektním obranným zákrokem jistil na brankové čáře Jan Mikula.

V 72. minutě se do vápna soupeře srdnatě probíjel Milan Škoda, v nerovném souboji ale skončil na zemi. ve hře se pokračovalo a na centr z pravé strany si naskočil Radek Voltr, hlavou ale poslal míč v ideální pozici nad branku.

Hru pak několikrát přerušili sparťanští fanoušci a už v nastaveném čase se ještě Sparta mohla dostat k vyrovnání, když centr z levé strany proskákal až ke vzdálenější tyči, tam na něj ale o milimetry nedosáhl dobíhající Jakub Brabec.

Slavia tak po třech letech bere tři body z pražského derby, když Spartu porazila 1:0. V tabulce jí teď se 14 body patří 4. místo.