Vítězná jarní premiéra. Slavia - Brno 2:0 | SK Slavia Praha

Vítězná jarní premiéra. Slavia - Brno 2:0

2:0
(2:0)
17. kolo, 13. 2. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Branky: <b>Branky:</b> 15. Mešanovič, 42. Bílek<br> <b>ŽK:</b> Michal Škoda (BNO)<br> <b>Rozhodčí:</b> Kocourek - Peřina, Vlasjuk</br>
PRAHA/EDEN ARENA - Sešívaní vstoupili vítězně do jarní části sezony 2015/16. Se čtyřmi zimními posilami v základní sestavě porazili Zbrojovku Brno 2:0, když tento výsledek zařídili v první půli Mešanovič a Bílek.
První nebezpečnou akci předvedla Slavia v 5. minutě, kdy po kombinaci s Železníkem odcentroval z pravé strany Mešanovič a míč na poslední chvíli před volným Vukadinovičem vyboxoval gólman Melichárek.

Deset minut na to už sešívaní mohli slavit první branku, a byl to Muris Mešanovič, kdo po čtvrthodině na trávníku dostal míč do sítě. Po Jablonského centru ze standardní situace se totiž Melichárek neprobil k balónu, ten spadl na malé vápno a bosenský útočník ho ve skluzu poslal do napůl odkryté brány.

Ve 25. minutě vysunul Hušbauer po levém křídle Zmrhala a ten poslal polovysoký centr na zadní tyč. Balon doputoval až k Železníkovi, jeho střelu k tyči ale Melichárek stačil vyrazit.

Do dvoubrankového vedení se tak sešívaní dostali až tři minuty před přestávkou. Mešanovič poslal míč na branku po Hušbauerově rohu, brněnský gólman vyrazil před sebe a Jiří Bílek poslal pod břevno druhou branku utkání.

Pět minut po poločase mohli jít slávisté do tříbrankového vedení, když Železník tečoval do sítě Zmrhalovu střelu, radost jim ale překazil praporek pomezního, který označil postavení exzlínského střelce jako ofsajdové. První velkou šanci Brna měl pak o dvě minuty později na noze Zavadil, jeho chytrou střelu z přímého kopu ale dokázal zpod břevna vyškrábnout Berkovec.

V 70. minutě mohla navýšit skóre balkánská dvojice Vukadinovič-Mešanovič, Melichárek si ale se střelou druhého jmenovaného bravurně poradil. Tři minuty na to už na druhé straně slavili hosté, Jovanovič ale zasáhl míč rukou a rozhodčí Kocourek tak gól neuznal.

Deset minut před koncem řádné hrací doby si ještě na Jablonského rohový kop naskočil Mešanovič, druhou brankou ale své perfektní vystoupení korunovat nedokázal a míč poslal vedle pravé tyče.

Slávisté si už vedení udrželi. I když měla v samotném závěru zápasu optickou převahu Zbrojovka, do žádné větší šance ji naše obrana nepustila.

Sešívaní tak vstoupili do jara dvoubrankovou výhrou. V dalším kole je čeká cesta do Jihlavy na půdu zachraňující se Vysočiny, na konci února pak opět v Edenu hostí Baník Ostrava.