Škoda dvakrát udeřil, remízovou sérii ale nepřerušil | SK Slavia Praha

Škoda dvakrát udeřil, remízovou sérii ale nepřerušil

2:2
(1:1)
26. kolo, 23. 4. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Teplice
Branky: <b>Branky:</b> 16. a 51. Škoda – 31. Kukec, 87. Táborský<br> <b>ŽK:</b> Ljevakovič, Kukec, Krob (všichni TEP)<br> <b>ČK:</b> Soungole (TEP)<br> <b>Rozhodčí:</b> Houdek - Wilczek, Ratajová
PRAHA/EDEN ARENA - Sešívaní v utkání s Teplicemi díky dvěma hlavičkám Milana Škody dvakrát vedli, přesto nakonec berou jen bod. V nastaveném čase mohl strhnout vítězství na stranu Slavie z penalty Josef , Grigara v brance Teplic ale nepřekonal.
Do sestavy Slavie se vrátil kapitán Milan Škoda a levý bek Tomáš Jablonský. Na jaře podruhé pak sešívaní nastoupili od začátku s útočnou dvojicí Škoda-Železník.

Zápas začal zostra a v úvodní čtvrthodině viděli fanoušci několik šancí na obou stranách. Jako první zahrozili hosté, když Vachouškovu střelu z velkého vápna konečky prstů vyrážel Pavlenka. Hned vzápětí ale po levé straně utekl Zmrhal a slávisté šli dokonce v šesti proti třem teplickým hráčům, našemu záložníkovi se ale svezl míč po nártu a míč z jeho kopačky zamířil jen do náruče gólmana Grigara.

Další dobrou šanci měl ve 12. minutě Souček, který se uvolnil na velkém vápně a přízemní střelou protáhl Grigara, sešívaní se ale mohli radovat až v minutě šestnácté. To si Mihalík parádně zpracoval Součkovu dlouhou přihrávku, našel na malém vápně nabíhajícího Škodu a ten v těžké pozici poslal hlavou do sítě svoji 12. braku v sezoně.

Ve 27. minutě se pak znovu musel blýsknout Pavlenka, který po rohovém kopu vytáhl Horovu hlavičku mířící ke vzdálenější tyči. To o čtyři minuty později už byl bezmocný, když hosté efektně přenesli míč až na levou stranu vápna na Kroba a jeho střílený centr uklidil do branky Davor Kukec.

Sešívaní v průběhu první půle přišli o zraněného Železníka, kterého nahradil Barák, přesto mohli několikrát znovu získat vedení na svou stranu. Ve 35. minutě Mihalíkova křížná střela minula levou tyč a o osm minut později hlavičkoval těsně vedle po Hušbauerově centru Škoda. Do třetice si na Jablonského centr naskočil znovu Škoda, míč ale opět nasměroval mimo tři tyče.

Navrátivší se kanonýr se podruhé dočkal až po přestávce. V 51. minutě se po rohovém kopu míč odrazil k Jaromíru Zmrhalovi, ten ho z první vrátil na malé vápna a tam ho otáčející se Škoda opět hlavou poslal k pravé tyči.

Škoda byl v zápase evidentně při chuti a i další dvě šance šly na jeho účet. V 62. minutě poslal svou střelu zpoza vápna metr vedle levé tyče a o deset minut později hlavičkoval po Hušbauerově centru nad.

Čtvrtá branka zápasu ale bohužel padla do branky Jiřího Pavlenky. Slávisté propadli na levé straně, Fillo našel ve vápně nehlídaného Iva Táborského a ten střelou ke vzdálenější tyči srovnal na 2:2.

Obrovskou možnost zvrátit výsledek definitivně na svou stranu nabídl Slavii nastavený čas. Hušbauerův centr se snášel do vápna k Bílkovi, kterého stáhl na zem Ljevakovič a rozhodčí Houdek nařídil penaltu. K té se postavil právě Josef Hušbauer, jeho střelu k pravé tyči ale gólman Grigar vystihl a míč stačil vyrazit.

Slavia tak remizovala potřetí v řadě, s Teplicemi tentokrát 2:2. Svou 12. a 13. branku v sezoně zaznamenal po návratu na trávník Milan Škoda.