Druhý zápas, druhá remíza. Slavia - Dynamo Moskva 1:1 | SK Slavia Praha

Druhý zápas, druhá remíza. Slavia - Dynamo Moskva 1:1

(1:1)
přát., 7. 7. 2015
SK Slavia Praha - FK Dynamo Moskva
Branky: <b>Branky:</b> 20. Piták – 14. Valbuena<br> <b>ŽK:</b> Mikula<br>
RAKOUSKO/WALDBAD HAIMING - Slavia se v úterý střetla na soustředění v Rakousku s druhým zahraničním celkem. Proti výbornému soupeři podali sešívaní dobrý výkon a stejně jako v předchozím zápase byl konečný výsledek 1:1. Náskok Dynama Moskva smazal po krásné kombinační akci Karel Piták.
Slavii čekal v Haimingu čtvrtý tým ruské Premier ligy a hned na začátku mohli sešívaní svému soupeři zatopit. Do úniku se vydal Vukadinovič, který zvolil zakončení, jeho střela ale těsně minula branku. Vzápětí se střílelo i na druhé straně, Sosnin ale také mířil mimo. Po rohu Dynama pak musel zasahovat Martin Berkovec a vytěsnit míč z vápna.

Po necelé čtvrthodině hry šel ruský tým do vedení. Sešívaní nezabrzdili rychlý protiútok soupeře, Valbuena si u pravé tyče vyskočil na míč a zakončil do prázdné branky.

Slavii se podařilo poměrně rychle srovnat. Ve 20. minutě předvedli sešívaní krásnou kombinační akci. Zmrhal nejprve prostrčil míč na Černého, který neváhal a okamžitě našel na středu vápna Karla Pitáka a ten po zemi překonal brankáře Šunina.

Útočné výpravy pak na obou stranách končily před vápnem, střela Dynama ze standardní situace byla hodně nepřesná. Soupeř to pak zkoušel po levé straně, Žirkovův centr ještě lehce tečoval Kokorin, Berkovec si ale míč ohlídal.

Sešívaní byli více vidět až před poločasovou přestávkou, Vukadinovičova křížná střela ale mířila vedle tyčky a ani z rohového kopu k ohrožení Šuninovy branky nedošlo. Poločas tak skončil za stavu 1:1.

Do druhé části vyslal trenér Uhrin čerstvou ofenzivní dvojici Mičola a Voltr. Sešívaní se ke střele dostali po rohovém kopu Hrubého, s přízemním zakončením si ovšem poradil Šunin. Na druhé straně se musel činit Berkovec, když v 59. minutě našel Valbuena na hranici vápna Dzsudzsáka, který okamžitě vypálil. Jeho střelu ovšem gólman Slavie zpacifikoval.

Do další šance sešívaných se hnal Voltr, který si v 74. minutě si narazil s Mikulou. Slávistický bek mu vrátil míč do vápna, odkud náš útočník pohlednými nůžkami zakončil nad branku. Sám Mikula pak vystihl rozehrávku soupeře, sběhl si s míčem do středu vápna a zakončil, jeho pokud bohužel stihl zblokovat obránce. O minutu později z téhož místa zakončoval volný Diop, míč ale napálil nad Šuninovu branku.

Těsně před koncem utkání se hra přesunula před Berkovce, tečované střela ale proletěla za brankovou čáru a následný střelecký pokus po rohovém kopu zblokovala obrana. Sešívaní tak po dobrém výkonu remizovali s loňským osmifinalistou Evropské ligy 1:1.