Remíza na závěr soustředění. Slavia hrála s Ufou bez branek | SK Slavia Praha

Remíza na závěr soustředění. Slavia hrála s Ufou bez branek

(0:0)
přát., 12. 7. 2015
SK Slavia Praha - FC Ufa
Branky: <b>ŽK:</b> Mikula Bazal – Kilin
RAKOUSKO/FÜGEN - Červenobílé čekal na soustředění čtvrtý a poslední soupeř, kterým byla ruská Ufa. Po dvou remízách a jedné výhře neprohrála Slavia ani ve svém finálním duelu. Přestože byli sešívaní lepším týmem a vytvořili si nebezpečné šance, remizovali s Ufou 0:0.
Na hrotu se poprvé objevil uzdravený Milan Škoda, přes kterého chtěl ve třetí minutě míč do útoku prostrčit Jablonský, finální přihrávku útočníka sešívaných ale lapil brankář Jurčenko. Na druhé straně hřiště si musel s přímým kopem Zasejeva poradil Martin Berkovec, přízemní střela mu ale obtíže nezpůsobila.

V první dvacetiminutovce ještě Hrubý narazil Jablonskému, který střílel nad břevno. Na druhé straně Handžić vystihl špatnou rozehrávku sešívaných, ti ale své zaváhání napravili a jeho střelu zblokovali.

Pak už v devatenácté minutě přišla na řadu největší šance prvního poločasu. Piták na jejím počátku vybojoval skvěle míč, obhodil si obránce a postupoval sám do středu pole. Z hranice pokutového území vystřelil a Jurčenko sice jeho střelu vyrazil, míč však ještě vybojoval Švec. Ten obratem nacentroval před branku na Škodu a slávistický útočník trefil hlavou spojnici břevna a tyče. O minutu později pak nad branku hlavičkoval po rohu Latka.

V sedmadvacáté minutě vrátil Pitákovi míč před branku Škoda, sešívaný záložník míč z první napálil přímo na branku, do cesty mu ale vskočil jeden z obránců, který měl sice následně vyražený dech, střelu ale zblokoval.

Slávistická obrana byla trpělivá a pozorně bránila soupeřovy snahy o ofenzivu a ten se tak minimálně dostával do zakončení. Na samý závěr první půle si ještě na Jablonského centr ze standardky vyskočil Deli, hlavičkoval ovšem nad.

Po přestávce měli sešívaní nadějný přímý kop z hranice vápna, Jablonský opět hledal Deliho, tomu tentokrát chyběly centimetry, aby míč zasáhl. Do hry se pak zapojil i Marek Červenka, který po Mikulově centr hledal zpětnou přihrávkou Voltra, prudkou střelu druhého z útočníků zblokovala obrana Ufy.

Druhou velikou šanci zápasu si sešívaní vytvořili v 78. minutě. Voltr posunul míč do středu na Hrubého, který obratem uličkou našel Bazala. Ten byl sám před Jurčenkem a vypálil, brankář Ufy ale našeho záložníka vychytal.

Deset minut před koncem zahrávala Ufa dva přímé kopy a následně dva rohy, slávisté se ale tlaku soupeře ubránili. V 85. minutě zkusil brankáře překvapit střelou zhruba ze třiceti metrů Dostál. K němu se od obrany odrazilo Bazalovo slabé zakončení, Dostál však mířil nad branku. Na samý závěr ještě hlavičkoval po rohovém kopu sešívaných Bílek, míč ale skončil v náručí gólmana.

Slávisté tak odehráli svůj čtvrtý zápas v Rakousku. V kvalitním přípravném utkání nepustili soupeře do nebezpečnějšího zakončení, naopak sami vícekrát zahrozili. Branka ovšem nepadla ani na jedné straně a Slavia se tak loučí s Fügenem remízou 0:0.