1:3
(0:0)
přát., 15. 7. 2015
FC SILON Táborsko - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 90. Strnad – 75. Voltr, 82. Voltr, 87. Souček <br> <b>Rozhodčí:</b> Machálek – Peřina, Urban
SEZIMOVO ÚSTÍ – Sešívaní se po návratu do Čech představili na hřišti Táborska a dlouho se jim nedařilo soupeře překonat. Teprve v poslední čtvrthodině nasázeli sešívaní svému soupeři tři branky. Domácí ještě stačili před koncem přidat jeden gól, a tak byl konečný výsledek 3:1 pro Slavii. Premiérový start si odbyl Lukáš Veselý, který si po dvou minutách na hřišti připsal gólovou asistenci.
Slávisté nastoupili do zápasu stejně jako proti WSG Wattens se dvěma útočníky, Milana Škodu doplňoval v ofenzivě Dame Diop. První velkou šanci si sešívaní vytvořili v sedmé minutě, když Hrubý svým centrem z rohového kopu našel na přední tyči Bílka. S jeho nebezpečnou hlavičkou si ale povedeným zákrokem poradil brankář domácích Toma.

Dvakrát se pak do zakončení dostal Josef Bazal, jak v desáté minutě, tak o jedenáct minut později ale branku přestřelil. Po faulu na něj ovšem sešívaní zahrávali zajímavou standardní situaci a Hrubého centr prodlužoval hlavou Škoda, jeho teč ale mířila těsně vedle tyče.

Dobrou příležitost pak promrhal Diop, k němuž se odrazila v 35. minutě Hrubého střela. Senegalský útočník stál zcela osamocen před brankářem Tomou, místo zakončení ale zvolil přihrávku, kterou nikdo ze spoluhráčů nečekal.

Na opačné straně si Berkovec poradil se zakončením Džafiče a před koncem poločasu mohli ještě ze standardní situace zahrozit sešívaní. Hrubý ale bránu netrefil, a proto se šlo do kabin, aniž by diváci viděli jediný gól.

Na ten první si ostatně museli ještě půl hodiny počkat. Hned na začátku druhé půle vyslal Zmrhal do úniku Diopa a ten z levé strany postupoval sám na branku, až nakonec levačkou vypálil. Jeho střela ale prošla vedle tyče.

Na hřiště pak přišel Radek Voltr. V 64. minutě hledal na útočné výpravě Červenku, toho ale zastavil těsný ofsajd. Do hry se následně zapojil Lukáš Veselý, pro kterého to byl premiérový start za A tým a hned se zapojil do ofenzivy. Už po dvou minutách na hřišti si připsal asistenci, když z pravé strany našel před brankou Radka Voltra a ten se štěstím v 75. minutě zakončil.

O chvíli později táhl postup sešívaných Kodr, a zatímco se obrana soustředila na Červenku, přihrál míč doleva na volného Zmrhala, jehož volej prošel těsně nad brankou. V 82. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Voltr, který po Zmrhalově nahrávce namířil svou střelu zpoza vápna přímo k levé tyči, a bylo to 2:0.

Tři minuty před koncem vyskočil na Dostálův centr Souček a sešívaní vedli o tři branky. V nastavení se ale nakonec prosadili i domácí, Sladký postupoval podél lajny do vápna a předložil prudkou přihrávku pro Strnada, který pohodlně do prázdné branky snížil.

Slavii už před ligou čeká jen jedno přípravné utkání, v sobotu od 17:30 se v generálce střetne s Českými Budějovicemi.

1:3

FC SILON Táborsko

1. poločas: Toma – Nešický, Šiml, Džafič, Ciferský, Presl, Mráz (K), Ciku, Hovorka, Hanzlík, Javorek
Od 62. min: Toma – Navrátil, Rabiňák, Kotrba, Kočí, Froněk, Strnad, Turek, Šindelář, Běloušek, Sladký

Berkovec (46. Hrubeš) – Švec (46. Mikula), Bílek (K), Deli (72. Kodr), Dostál – Vukadinovič (57. Voltr), Hrubý (46. Zmrhal), Souček, Bazal (72. Veselý) – Diop, Škoda (46. Červenka)