Napočtvrté vítězně. Slavia v rámci přípravy zdolala Chrudim 2:0 | SK Slavia Praha

Napočtvrté vítězně. Slavia v rámci přípravy zdolala Chrudim 2:0

2:0
(1:0)
přát., 16. 1. 2016
SK Slavia Praha - MFK Chrudim
Branky: <b>Branky:</b> 13. Vukadinovič, 80. Kuchta.
PRAHA/UMT EDEN - Slavia přesunula utkání s Chrudimí na domácí umělku a trenér Dušan Uhrin poprvé postavil také nejnovější posilu kádru slovenského záložníka Jaroslava Mihalíka. Každá z poločasových sestav se dokázala jednou prosadit, sešívaní tak porazili Chrudim 2:0.
Sešívaní si na domácí půdě drželi převahu nad třetiligovým soupeřem, Součkova hlavička ani Hušbauerova přízemní střela ale síť za Mrázkem nerozvlnily, na gól si tak slávisté museli počkat až do 13. minuty. Zmrhalův centr sice ve vápně nezužitkoval Mihalík, míč ale neuchvátil ani gólman hostí, a tak propadl až k zadní tyči. Tam už číhal Miljan Vukadinovič a dotlačil ho do branky.

Balkánské útočné duo se aktivně tlačilo před Mrázka a Vukadinovič tak mohl po přihrávce z křídla od Mešanoviče přidat svou druhou branku. Mířil však jen vedle tyče. Ani jeho parťák z útoku nebyl úspěšnější, o chvíli dřív jeho přízemní střelu vychytal Mrázek. Do útoku se vydali také hosté, ty ale v zápase trápila přesnost, pět minut před přestávkou tak pálila Chrudim těsně vedle.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky pokračoval z původní sestavy pouze Zmrhal a sešívaní mohli zahrozit zhruba po hodině hry, Vošahlík si na zadní tyči zpracoval centr z rohu, hlavičkoval ale pouze nad břevno. Na opačné straně hřiště dostal zajímavou nabídku srovnat Řezníček, který vystihl Borákovu rozehrávku a vydal se sám na Pavlenku. Střela pravačkou mu ale nesedla a brankář Slavie ani nemusel zasahovat.

V zajímavé příležitosti navýšit vedení se pak ocitnul Jan Kuchta. Daniel Souček našel po své pravici právě nabíhajícího útočníka, kterému se sice podařilo prostřelit Mrázka, jeho křížná střela ale těsně minula tyč chrudimské branky. Kuchta si spravil chuť deset minut před koncem utkání. Poté, co mu skvěle míč mezi obránci prostrčil Linhart, přeloboval Jan Kuchta gólmana a Slavia tak zvítězila 2:0.

Další přípravný duel čeká sešívané ve středu 20. ledna. Od 11:00 se utkají s Ústím.