Slavia zdolala na úvod soustředění čínského soupeře 5:1 | SK Slavia Praha

Slavia zdolala na úvod soustředění čínského soupeře 5:1

5:1
(2:1)
přát., 27. 1. 2016, Coín
SK Slavia Praha - Jiangsu Suning (ČLR)
Branky: <b>Branky:</b> 27. Železník, 40. Škoda, 57. Škoda, 62. Zmrhal, 79. Barák – 24. Escudero
COÍN - Sešívaní načali herní soustředění střetem s exotickým soupeři. Čínský Jiangsu Suning F.C. šel sice do vedení, Slavia ale brzy dorovnala a pak už držela vývoj zápasu pevně ve svých otěžích a radovala se z vysoké výhry 5:1.
Slávistům pro první přípravný zápas scházela čtveřice hráčů. Kromě brankáře Josefa Řeháka chyběli také lehce zranění Černý, Mihalík a Linhart. Slavia nastoupila s ofenzivním duem Škoda a Železník, přesto to byl asijský soupeř, který se ze vstřeleného gólu radoval jako první.

Ve 24. minutě se prosadil japonský fotbalista se španělskými kořeny Sergio Escudero. Poté, co k němu mezi dvojicí obránců propadl míč, se vydal na Martina Berkovce a na jeho křížnou střelu ke vzdálenější tyči už brankář Slavie nedosáhl.

Slávisté ale reagovali rychle a už za tři minuty bylo srovnáno. Jaromír Zmrhal skvěle zapracoval na levé straně a následně odcentroval do vápna. Na přesnou přihrávku si naběhl Železník a pohotově zakončil.

Do poločasové přestávky pak červenobílí utkání dokonce otočili. Jan Štohanzl rozehrál rohový kop na své spoluhráče ve vápně. Nejvýše ze všech vyskočil Milan Škoda a hlavou přesně do šibenice poslal Slavii do vedení 2:1.

Do druhé půle udělali sešívaní tři změny v sestavě, v útoku tak Milana Škodu doplňoval čerstvý Muris Mešanovič. Další nově příchozí Miljan Vukadinovič stál pak u zrodu třetího gólu Slavie. U pravé lajny přelstil dva obránce a prostrčil míč na Mikulu, jehož přesná přihrávka našla Milana Škodu. Slávistický snajpr střelou přesně k tyči navýšil na 3:1.

Sešívaní ale pokračovali v ofenzivě. V 62. minutě si na levé křídlo sběhl pro Jablonského centr Mešanovič, v souboji s obráncem udržel míč a naservíroval ho před volnou branku Zmrhalovi, který touto příležitostí neopovrhnul a rozvlnil síť čínské branky.

Kulatou pátou branku pak sešívaní přidali jedenáct minut před koncem utkání. Piták našel Mešanoviče, jehož střelu ještě brankář Gu vyrazil. Naštěstí pro Slavii jen k Barákovi, který zachoval chladnou hlavu, dorážku umístil přesně k levé tyči a Slavia tak zvítězila 5:1.
V pátek čeká Slavii další asijský soupeř, tentokrát jihokorejský Suwon.

Trenér Uhrin: Jsem rád, že se kluci srovnali se teplotní změnou

„Jiangsu Suning je desátý tým čínské ligy, vyhrál pohár, hraje asijskou část ligy mistrů a nám se podařilo zvítězit. Byli jsme dnes živější a první půli jsme soupeře převyšovali. Jsem rád, že jsme vyhráli. Pro nás je to skoro třicetistupňový teplotní rozdíl oproti Praze a jsem rád, že se s tím hráči srovnali. Zítra nás čekají zase dvě tréninkové jednotky a za dva dny hrajeme proti Korejcům, takže máme nabitý program a musíme ještě spoustu věcí poladit. S posilami jsme spokojení, dávají do toho všechno a chtějí se u nás prosadit, což je pozitivní," hodnotil trenér Dušan Uhrin.