První zápas s posilami. Slavia remizovala s Ružomberkem 1:1 | SK Slavia Praha

První zápas s posilami. Slavia remizovala s Ružomberkem 1:1

1:1
(1:0)
přát, 14. 6. 2016
SK Slavia Praha - MFK Ružomberok
Branky: <b>Branky:</b> 28. Ščuk (pen.) – 70. Ďubek<br> <b>ŽK:</b> Deli - Faško <br> <b>Rozhodčí:</b> Nenadál – Nádvorník, Arnošt<br>
ČÁSLAV - Slávisté se v rámci kondiční fáze přípravy představili ve druhém přátelském utkání. Se slovenským MFK Ružomberkem remizovali 1:1. Za Slavii se z penalty prosadila nová posila Jasmin Ščuk.
Ve druhém přípravném utkání letošního léta se fanoušci dočkali na trávníku nových posil, a to hned čtyřech. Slavia v den utkání představila nizozemského útočníka Micka van Burena a turkmenského záložníka Ruslana Mingazova a oba vyběhli v základní sestavě. Tam je doplnili i další dva nováčci, stoper Michael Ngadeu Ngadjui a záložník Jasmin Ščuk.

A poslední jmenovaný hned v 9. minutě zápasu orazítkoval břevno Macíkovy branky, když se k němu na hranici vápna odrazil míč. Na druhé straně se nenudil ani gólman Slavie. Martin Berkovec si musel poradit s nebezpečnými pokusy slovenských útočníků, nenechal se přelstít Lačného lobem, o chvíli později pak hlavičkový pokus téhož hráče skončil mimo tyče.

Nakonec to byli sešívaní, komu se podařilo vsítit první branku. Jasmin Ščuk našel na pravé straně do vápna pronikajícího van Burena, kterého zastavila obrana Ružomberku jen za cenu faulu. Ščuk tak vzal na sebe zahrání pokutového kopu a střelou do středu branky zajistil Slavii vedení 1:0.

Slávisté pak úspěšně bránili standardní situace soupeře a ještě na závěr poločasu mohli své vedení navýšit, Jablonského přímý kop však těsně minul pravou tyč Macíkovy branky. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Trenér Dušan Uhrin pak prostřídal téměř celou jedenáctku, té se ale nedařilo překonat soupeřovu obranu, která úspěšně blokovala slávistické střelecké pokusy. V 70. minutě pak soupeř navíc srovnal na 1:1. Frydrych podle sudího fauloval Lačného a Ružomberok naplno využil nabídnutého přímého kopu. Ďubek namířil míč k bližší tyči a nedal Řehákovi šanci.

Slavia pak mohla urvat vedení zpět na svou stranu, pět minut před koncem pálil zpoza vápna Barák, Macík však vytáhl parádní zákrok. Hrubého dorážku pak stačil zblokovat jeden z obránců. Ružomberok si vzápětí zopakoval obdobný přímý kop, jako při vstřelené brance, Slavia si ale tentokrát situaci ohlídala. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Třetí přátelské utkání sehrají sešívaní v sobotu. Pozor změna! Se Slovanem Bratislava se utkají už od 11:00.
1:1

1. poločas: Berkovec – Bořil, Deli, Ngadeu Ngadjui, Jablonský – Souček – Mihalík, Hušbauer, Ščuk, Mingazov – van Buren
2. poločas: Řehák – Mikula, Frydrych, Deli (58. Bazal), Zmrhal – Vukadinovič, Hrubý, Barák, Voltr – Kenia – Mešanovič